Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Tým Haas je po svých úspěšných prvních závodech ve formuli 1 optimistický a věří, že v následujících podnicích se dokáže ještě zlepšit.
Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Americká stáj velmi úspěšně vstoupila do F1, když zásluhou Romaina Grosjeana dokázala bodovat v prvních dvou závodech letošní sezóny a v průběžném pořadí Poháru konstruktérů se tak zatím drží na páté pozici.

Podle šéfa týmu Günthera Steinera přitom další vývoj vozu a lepší pochopení fungování celého šasi povede k dalšímu zlepšení celkové výkonnosti.

„Bude následovat nějaký vývoj,“ řekl Steiner. „Přesně ale zatím nevím, jak se k tomu zavážeme, naše strategie je totiž taková, že nejdřív zjistíme, co všechno můžeme dostat z našeho vozu. My ještě pořád neznáme tento vůz, opravdu.“

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

„Myslím, že ten vůz má ještě skrytý potenciál a jakmile budeme mít stabilní základ, zaměříme se na vývoj. Možná už v dalším závodě budeme mít nějaká vylepšení.“

Tým Haas sice nemá tolik finančních prostředků, aby ve vývoji mohl konkurovat velkým týmům, Steiner si však uvědomuje, že americká stáj se musí neustále zlepšovat, pokud se nechce začít propadat pořadím.

„Nestojíme na místě,“ řekl. „Budeme mít nějaké vylepšení v každém závodě? Ne, samozřejmě, že ne. Nebudeme ale jen sedět a nic nedělat, protože pak se automaticky propadnete.“

„Nebudeme mít tedy tolik vylepšení jako velké týmy, budeme ale držet krok s ostatními týmy ze středu pole.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Obrazem: Bodující debutanti 21. století

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10