Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Tým Haas je po svých úspěšných prvních závodech ve formuli 1 optimistický a věří, že v následujících podnicích se dokáže ještě zlepšit.
Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Americká stáj velmi úspěšně vstoupila do F1, když zásluhou Romaina Grosjeana dokázala bodovat v prvních dvou závodech letošní sezóny a v průběžném pořadí Poháru konstruktérů se tak zatím drží na páté pozici.

Podle šéfa týmu Günthera Steinera přitom další vývoj vozu a lepší pochopení fungování celého šasi povede k dalšímu zlepšení celkové výkonnosti.

„Bude následovat nějaký vývoj,“ řekl Steiner. „Přesně ale zatím nevím, jak se k tomu zavážeme, naše strategie je totiž taková, že nejdřív zjistíme, co všechno můžeme dostat z našeho vozu. My ještě pořád neznáme tento vůz, opravdu.“

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

„Myslím, že ten vůz má ještě skrytý potenciál a jakmile budeme mít stabilní základ, zaměříme se na vývoj. Možná už v dalším závodě budeme mít nějaká vylepšení.“

Tým Haas sice nemá tolik finančních prostředků, aby ve vývoji mohl konkurovat velkým týmům, Steiner si však uvědomuje, že americká stáj se musí neustále zlepšovat, pokud se nechce začít propadat pořadím.

„Nestojíme na místě,“ řekl. „Budeme mít nějaké vylepšení v každém závodě? Ne, samozřejmě, že ne. Nebudeme ale jen sedět a nic nedělat, protože pak se automaticky propadnete.“

„Nebudeme mít tedy tolik vylepšení jako velké týmy, budeme ale držet krok s ostatními týmy ze středu pole.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Obrazem: Bodující debutanti 21. století

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen