Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Tým Haas je po svých úspěšných prvních závodech ve formuli 1 optimistický a věří, že v následujících podnicích se dokáže ještě zlepšit.
Ještě se zlepšíme, říkají u Haasu

Americká stáj velmi úspěšně vstoupila do F1, když zásluhou Romaina Grosjeana dokázala bodovat v prvních dvou závodech letošní sezóny a v průběžném pořadí Poháru konstruktérů se tak zatím drží na páté pozici.

Podle šéfa týmu Günthera Steinera přitom další vývoj vozu a lepší pochopení fungování celého šasi povede k dalšímu zlepšení celkové výkonnosti.

„Bude následovat nějaký vývoj,“ řekl Steiner. „Přesně ale zatím nevím, jak se k tomu zavážeme, naše strategie je totiž taková, že nejdřív zjistíme, co všechno můžeme dostat z našeho vozu. My ještě pořád neznáme tento vůz, opravdu.“

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

Úspěch Haasu je pro F1 dobrá věc, říká Horner

„Myslím, že ten vůz má ještě skrytý potenciál a jakmile budeme mít stabilní základ, zaměříme se na vývoj. Možná už v dalším závodě budeme mít nějaká vylepšení.“

Tým Haas sice nemá tolik finančních prostředků, aby ve vývoji mohl konkurovat velkým týmům, Steiner si však uvědomuje, že americká stáj se musí neustále zlepšovat, pokud se nechce začít propadat pořadím.

„Nestojíme na místě,“ řekl. „Budeme mít nějaké vylepšení v každém závodě? Ne, samozřejmě, že ne. Nebudeme ale jen sedět a nic nedělat, protože pak se automaticky propadnete.“

„Nebudeme mít tedy tolik vylepšení jako velké týmy, budeme ale držet krok s ostatními týmy ze středu pole.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Obrazem: Bodující debutanti 21. století

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10