Ještě není po všem, trvá na svém Alonso

Premiérový závod v Koreji pro španělského pilota nemohl dopadnout lépe. Zvítězil a piloti Red Bullu cíl neviděli. Alonso se svým dnešním úspěchem ale nechce nechat unést.
Ještě není po všem, trvá na svém Alonso

Alonso si v kvalifikaci vyjel třetí místo, což by rozhodně nebyla špatná zpráva, nebýt obsazení první řady. Tu totiž okupovali Vettel s Webberem, Alonsovi hlavní soupeři. Nehostinné podmínky v Koreji navíc Red Bullu dlouhou dobu nahrávaly. Pak ale jakoby zasáhla vyšší moc. Webber, ještě před několika desítkami minut lídr šampionátu, neustál jízdu na mokré trati a ze závodu sprovodil sebe i nešťastníka Rosberga. První místo v pozdější fázi závodu pak Alonsovi nedobrovolně uvolnil Vettel, jehož naděje zhatil dým stoupající ze zádě jeho vozu.

"Nic se vlastně nezměnilo. Všichni víme, že s novým bodovacím systémem se všechno může za jeden závod úplně obrátit. Pokud odpadnete, na jednoho ze svých hlavních soupeřů pravděpodobně ztratíte pětadvacet bodů. Takže nic nového. Seb s Markem dnes měli smůlu. Ještě ale není konec a šanci má pořád čtyři nebo pět jezdců. Dojíždět na stupních vítězů a podávat konzistentní výkony bude zřejmě klíčem k zisku titulu.

V posledních sedmi závodech se nám dařilo, ale nesmíme zapomenout na poslední dva, kde musíme dojet na stupních vítězů nebo minimálně bojovat o vítězství. Než jsme sem přijeli, bylo nám jasné, že bude důležité dokončit závod. Vítězství je fantastické, na každou trať jedeme s cílem vyhrát, ale to není vždycky možné. Jednoznačně se jedná o jeden z našich nejlepších letošních závodů. Dostali jsme oba vozy na stupně vítězů, což je pro Ferrari velký výsledek," prohlásil Alonso.

Felipe Massa ujel v Grand Prix Japonska pár desítek metrů. V Koreji si ale spravil chuť. Oproti startu si o tři pozice polepšil a slavil první umístění na pódiu od Grand Prix Itálie.

"Dobrý závod a dobré body pro tým. Ke konci už ale bylo opravdu hodně šero. Byl to zábavný, ale také hodně náročný závod. Na začátku byly podmíky velmi zrádné. Viditelnost byla prakticky nulová a vůz před sebou jste téměř neviděli. Z tohoto výsledku mám ale radost, tým, Fernando i já jsme odvedli dobrou práci," řekl Massa.

Diskuze (76) Další článek: Alonso vede šampionát, vyhrál deštivou VC Koreje
18:13 | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
17:00 | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.
14:01 | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.
23. května | Rubens Barrichello má dnes narozeniny (46)
22. května | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10