Ještě není po všem, trvá na svém Alonso

Premiérový závod v Koreji pro španělského pilota nemohl dopadnout lépe. Zvítězil a piloti Red Bullu cíl neviděli. Alonso se svým dnešním úspěchem ale nechce nechat unést.
Ještě není po všem, trvá na svém Alonso

Alonso si v kvalifikaci vyjel třetí místo, což by rozhodně nebyla špatná zpráva, nebýt obsazení první řady. Tu totiž okupovali Vettel s Webberem, Alonsovi hlavní soupeři. Nehostinné podmínky v Koreji navíc Red Bullu dlouhou dobu nahrávaly. Pak ale jakoby zasáhla vyšší moc. Webber, ještě před několika desítkami minut lídr šampionátu, neustál jízdu na mokré trati a ze závodu sprovodil sebe i nešťastníka Rosberga. První místo v pozdější fázi závodu pak Alonsovi nedobrovolně uvolnil Vettel, jehož naděje zhatil dým stoupající ze zádě jeho vozu.

"Nic se vlastně nezměnilo. Všichni víme, že s novým bodovacím systémem se všechno může za jeden závod úplně obrátit. Pokud odpadnete, na jednoho ze svých hlavních soupeřů pravděpodobně ztratíte pětadvacet bodů. Takže nic nového. Seb s Markem dnes měli smůlu. Ještě ale není konec a šanci má pořád čtyři nebo pět jezdců. Dojíždět na stupních vítězů a podávat konzistentní výkony bude zřejmě klíčem k zisku titulu.

V posledních sedmi závodech se nám dařilo, ale nesmíme zapomenout na poslední dva, kde musíme dojet na stupních vítězů nebo minimálně bojovat o vítězství. Než jsme sem přijeli, bylo nám jasné, že bude důležité dokončit závod. Vítězství je fantastické, na každou trať jedeme s cílem vyhrát, ale to není vždycky možné. Jednoznačně se jedná o jeden z našich nejlepších letošních závodů. Dostali jsme oba vozy na stupně vítězů, což je pro Ferrari velký výsledek," prohlásil Alonso.

Felipe Massa ujel v Grand Prix Japonska pár desítek metrů. V Koreji si ale spravil chuť. Oproti startu si o tři pozice polepšil a slavil první umístění na pódiu od Grand Prix Itálie.

"Dobrý závod a dobré body pro tým. Ke konci už ale bylo opravdu hodně šero. Byl to zábavný, ale také hodně náročný závod. Na začátku byly podmíky velmi zrádné. Viditelnost byla prakticky nulová a vůz před sebou jste téměř neviděli. Z tohoto výsledku mám ale radost, tým, Fernando i já jsme odvedli dobrou práci," řekl Massa.

Další článek: Alonso vede šampionát, vyhrál deštivou VC Koreje

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00