Ještě nejsem na úrovni, kde bych chtěl být, říká Bottas

Valtteri Bottas směřuje v sezóně 2019 ke svému nejlepšímu umístění v mistrovství světa v kariéře, se svojí výkonností však zcela spokojený není.
Ještě nejsem na úrovni, kde bych chtěl být, říká Bottas

Třicetiletý finský pilot závodí pro Mercedes třetím rokem v řadě. V sezóně 2017 obsadil konečné třetí místo, o rok později byl ale v šampionátu až pátý bez jediného vítězství na svém kontě.

V sezóně 2019 však Bottas dokázal zvítězit již dvakrát a zkraje roku dokonce vedl šampionát. Díky vyrovnaným výsledkům je po čtrnácti závodech druhý v průběžném pořadí jezdců a na třetího Verstappena má náskok šestatřiceti bodů.

Fin je tak na dobré cestě k zisku titulu vicemistra světa a u Mercedesu má navíc jistou sedačku i pro příští rok. I tak však Valtteri Bottas zůstává sebekritický a rád by podával ještě lepší výkony.

„Ještě tam nejsem! Čím jsem starší, tím jsem lepší,“ odpověděl Bottas na dotaz webu motorsport.com, zda – li již cítí, že je na úrovni, kde by se chtěl jezdecky pohybovat.

Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

„Stále mi zbývá mnoho let kariéry a stále se učím, stále se zlepšuji a rok co rok se cítím ve voze komfortněji.“

„Jsem ještě hodně daleko od úrovně, na jakou bych se chtěl dostat. Mým cílem je stát se mnohem lepším pilotem, než jakým jsem nyní. Budu na tom stále pracovat,“ řekl odhodlaně Bottas.

Částečně kvůli svým výkonnostním výkyvům se Bottas dostal u Mercedesu po boku Lewise Hamiltona do role týmové dvojky, i tak však u německé stáje získal 10 pole position a 32 pódiových umístění.

Valtteri Bottas byl kvůli slabším výsledkům i kritizován, a to především na konci loňské sezóny. Letos však Fin doufá v silný závěr roku ve svém podání.

„S příchodem konce roku se každopádně začínám cítit lépe. Rovněž cítím velmi dobrou podporu v zádech od mého týmu a bodový rozdíl mezi mnou a Lewisem již není tak značný,“ uvedl Fin, který na vedoucího Hamiltona ztrácí 62 bodů.

„Nikdy nevíte, co se v šampionátu stane. Stále se může objevit nějaká příležitost, takže není na místě cokoliv vzdávat. Stále zbývá sedm závodů a stát se může cokoliv.“

„Pro mě osobně je povzbudivé vidět, že dokážu podávat výkony. Nepochybuji o tom, že na to mám. Dokud mám šanci na titul, tak se cítím motivovaný a vím, že mohu předvést to nejlepší,“ věří Bottas, který naposledy skončil druhý v Monze.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Valentino Rossi je poctěn tím, že má fanoušky ve formuli 1

10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
27. listopadu | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10