Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy

V kvalifikaci na letošní Velkou cenu Maďarska formule 1 se Williamsu podařilo to, co se naposledy stalo v Itálii v roce 2018. Do druhé části kvalifikace postoupili oba jezdci britské stáje.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Před týdnem v kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska na Red Bull Ringu, která se jela za silného deště, dokázal George Russell poprvé v kariéře ve formuli 1 postoupit z první části kvalifikace a nakonec v kvalifikaci obsadil dvanácté místo. Předtím Williams do Q2 naposledy postoupil v roce 2018 v Brazílii.

O týden později na Hungaroringu Russell svůj postup z první části kvalifikace zopakoval, navíc v Q1 zajel dokonce devátý nejlepší čas.

Ve druhé části kvalifikace pak obsadil stejně jako před týdnem dvanácté místo, když tentokrát porazil i Alexandera Albona z Red Bullu.

„Vůz v těchto chladných podmínkách v kvalifikaci ožil a já si to opravdu užil. Znovu, nečekal jsem, že budu tak rychlý, vůz byl skvělý a měl jsem dobrý rytmus. Ve svém kole v Q2 jsem měl smůlu, dostal jsem se do provozu. Myslím, že dnes bylo možné dostat se i do Q3, což by bylo úžasné,“ řekl Russell.

„Ale když uvážíme, kde jsme byli vloni, dvanácté místo je neuvěřitelné. Miluji jet rychle na této trati, byla to zábava a jsem pyšný na kluky a holky, že jsme opět dosáhli tohoto výsledku. Držme palce, ať máme zítra trochu deště, mohli bychom na něm dosáhnout dobrého výsledku. Jsem připraven bojovat a snad budeme mít úspěšný závod.“

Latifi je lehce zklamaný

Ve své třetí kvalifikaci v kariéře F1 postoupil poprvé do druhé části také Russellův týmový kolega Nicholas Latifi.

„Rozhodně jsem velmi spokojen, poprvé jsem se dostal do Q2. Z pohledu týmu je potřeba vyzdvihnout všechnu skvělou práci, kterou odvedli. Věděli jsme, že tato trať bude našim vozům sedět lépe, ale dostat se s oběma vozy do Q2 ukazuje, že jsme udělali velký pokrok,“ řekl Latifi.

„Stále jsem trochu zklamaný, že jsem neskončil lépe, protože jsem čekal trochu více. S celkovým výsledkem ale mohu být velmi spokojen a obrovská gratulace klukům.“

Další článek: Druhá řada na roštu pro tým Racing Point, Stroll porazil Péreze

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen