Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy

V kvalifikaci na letošní Velkou cenu Maďarska formule 1 se Williamsu podařilo to, co se naposledy stalo v Itálii v roce 2018. Do druhé části kvalifikace postoupili oba jezdci britské stáje.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Před týdnem v kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska na Red Bull Ringu, která se jela za silného deště, dokázal George Russell poprvé v kariéře ve formuli 1 postoupit z první části kvalifikace a nakonec v kvalifikaci obsadil dvanácté místo. Předtím Williams do Q2 naposledy postoupil v roce 2018 v Brazílii.

O týden později na Hungaroringu Russell svůj postup z první části kvalifikace zopakoval, navíc v Q1 zajel dokonce devátý nejlepší čas.

Ve druhé části kvalifikace pak obsadil stejně jako před týdnem dvanácté místo, když tentokrát porazil i Alexandera Albona z Red Bullu.

„Vůz v těchto chladných podmínkách v kvalifikaci ožil a já si to opravdu užil. Znovu, nečekal jsem, že budu tak rychlý, vůz byl skvělý a měl jsem dobrý rytmus. Ve svém kole v Q2 jsem měl smůlu, dostal jsem se do provozu. Myslím, že dnes bylo možné dostat se i do Q3, což by bylo úžasné,“ řekl Russell.

„Ale když uvážíme, kde jsme byli vloni, dvanácté místo je neuvěřitelné. Miluji jet rychle na této trati, byla to zábava a jsem pyšný na kluky a holky, že jsme opět dosáhli tohoto výsledku. Držme palce, ať máme zítra trochu deště, mohli bychom na něm dosáhnout dobrého výsledku. Jsem připraven bojovat a snad budeme mít úspěšný závod.“

Latifi je lehce zklamaný

Ve své třetí kvalifikaci v kariéře F1 postoupil poprvé do druhé části také Russellův týmový kolega Nicholas Latifi.

„Rozhodně jsem velmi spokojen, poprvé jsem se dostal do Q2. Z pohledu týmu je potřeba vyzdvihnout všechnu skvělou práci, kterou odvedli. Věděli jsme, že tato trať bude našim vozům sedět lépe, ale dostat se s oběma vozy do Q2 ukazuje, že jsme udělali velký pokrok,“ řekl Latifi.

„Stále jsem trochu zklamaný, že jsem neskončil lépe, protože jsem čekal trochu více. S celkovým výsledkem ale mohu být velmi spokojen a obrovská gratulace klukům.“

Další článek: Druhá řada na roštu pro tým Racing Point, Stroll porazil Péreze

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10