Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy

V kvalifikaci na letošní Velkou cenu Maďarska formule 1 se Williamsu podařilo to, co se naposledy stalo v Itálii v roce 2018. Do druhé části kvalifikace postoupili oba jezdci britské stáje.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ještě lepší Williams. V Maďarsku postoupil do Q2 s oběma vozy | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Před týdnem v kvalifikaci na Velkou cenu Štýrska na Red Bull Ringu, která se jela za silného deště, dokázal George Russell poprvé v kariéře ve formuli 1 postoupit z první části kvalifikace a nakonec v kvalifikaci obsadil dvanácté místo. Předtím Williams do Q2 naposledy postoupil v roce 2018 v Brazílii.

O týden později na Hungaroringu Russell svůj postup z první části kvalifikace zopakoval, navíc v Q1 zajel dokonce devátý nejlepší čas.

Ve druhé části kvalifikace pak obsadil stejně jako před týdnem dvanácté místo, když tentokrát porazil i Alexandera Albona z Red Bullu.

„Vůz v těchto chladných podmínkách v kvalifikaci ožil a já si to opravdu užil. Znovu, nečekal jsem, že budu tak rychlý, vůz byl skvělý a měl jsem dobrý rytmus. Ve svém kole v Q2 jsem měl smůlu, dostal jsem se do provozu. Myslím, že dnes bylo možné dostat se i do Q3, což by bylo úžasné,“ řekl Russell.

„Ale když uvážíme, kde jsme byli vloni, dvanácté místo je neuvěřitelné. Miluji jet rychle na této trati, byla to zábava a jsem pyšný na kluky a holky, že jsme opět dosáhli tohoto výsledku. Držme palce, ať máme zítra trochu deště, mohli bychom na něm dosáhnout dobrého výsledku. Jsem připraven bojovat a snad budeme mít úspěšný závod.“

Latifi je lehce zklamaný

Ve své třetí kvalifikaci v kariéře F1 postoupil poprvé do druhé části také Russellův týmový kolega Nicholas Latifi.

„Rozhodně jsem velmi spokojen, poprvé jsem se dostal do Q2. Z pohledu týmu je potřeba vyzdvihnout všechnu skvělou práci, kterou odvedli. Věděli jsme, že tato trať bude našim vozům sedět lépe, ale dostat se s oběma vozy do Q2 ukazuje, že jsme udělali velký pokrok,“ řekl Latifi.

„Stále jsem trochu zklamaný, že jsem neskončil lépe, protože jsem čekal trochu více. S celkovým výsledkem ale mohu být velmi spokojen a obrovská gratulace klukům.“

Další článek: Druhá řada na roštu pro tým Racing Point, Stroll porazil Péreze

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00