Ještě jsem se nerozhodl přestoupit, tvrdí Maldonado

Pastor Maldonado v Abú Zabí odmítl, že by byl jeho odchod z Williamsu už jistý. Rozhodnout se chce do konce sezóny.
Ještě jsem se nerozhodl přestoupit, tvrdí Maldonado

V zákulisí je Maldonadův odchod považován za hotovou věc, akorát se neví, jestli skutečně zamíří do Lotusu nebo někam jinam.

"To rozhodnutí je na mně," komentoval venezuelský závodník. "Takže si radši nechám víc času. Opravdu doufám, že rozhodnutí budu mít před koncem sezóny, ještě zbývá pár týdnů, tak uvidíme. Nemůžu s jistotou říct, jestli zůstanu nebo odejdu."

Situaci mu komplikují změny pravidel, kvůli kterým je těžší než kdy dřív odhadnout, kde by mohl dostat lepší auto. Williams přechází na motory Mercedes, což by mohlo znamenat posun vpřed. "Mercedes vypadá silně, takže to určitě beru v potaz," potvrdil.

Na otázku, jestli je Lotus jeho preferovanou možností, ale odpověděl, že to nemůže komentovat.

"Jsem tady (u Williamsu) tři roky, takže by možná bylo výhodné zůstat u týmu, protože znám všechny lidi. V jiném týmu by to bylo jako začínat od nuly, ale nebyl bych první v historii."

"Kromě toho je tu mnoho dalších faktorů. Musíte se podívat, s kým byste pracovali, na projekty, motor, mnoho věcí. Dávám si na čas, protože to pro mě bude velmi důležité a chci se cítit v pohodě," dodal.

Další článek: FIA varovala jezdce před zkracováním si tratě v Abú Zabí

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10