Ještě jsem neřekl poslední slovo, hlásí Vettel

Německý jezdec ujistil pracovníky doma v továrně v Milton Keynes, že hodlá na své dosavadní úspěchy navázat i v příštích ročnících.
Ještě jsem neřekl poslední slovo, hlásí Vettel

Sebastian Vettel si je vědom toho, jakou výjimečnou sezonu má za sebou. V ní překonal několik historických rekordů a stal se nejmladším dvojnásobným šampiónem, na což je patřičně hrdý.

"Měli jsme fantastickou sezonu. Dá to nějaký čas uvědomit si, jak speciální to bylo. Bylo to fenomenální. Bude to jedna z těch sezon, za kterou se ohlédnete zpět a budete na ni pyšní," hodnotí zpětně Vettel.

"Takovéto sezony se nestávají každý rok, ale už teď se soustředíme na příští sezonu. Adrian a (ostatní) kluci tvrdě pracují na tom, aby byl vůz pro příští rok připraven a my se posunuli dále."

Od příštího roku vstoupí v platnost nové regule zakazující foukané difuzory, jednu z hlavních předností RB7, a je tedy otázkou, zda si Red Bull svoji rychlost zachová. Nicméně, Sebastian Vettel svému týmů naprosto důvěřuje: "Vše je postaveno na samé hranici možností. Tento rok ale vše fungovalo skvěle. Cílem je to na takové úrovni udržet. Vozy pro příští rok budou lehce odlišné. Nebude to revoluce, ale pravidla se opět trochu změnila a my se tomu musíme přizpůsobit. Poté, na začátku příštího roku, se to pokusíme poskládat vše do kupy. Postavíme vůz na dráhu a uvidíme, jak to bude fungovat."

"Doufejme, že to bude docela spolehlivé od začátku. Nejvíce důležité ale bude, aby to auto bylo rychlé. Je lehčí udělat rychlé auto spolehlivým, než udělat spolehlivé auto rychlým," odhaduje úřadující šampión.

Navzdory dosavadním úspěchům si je Vettel jistý, že stále ještě může ve formuli 1 dosáhnout velkých věcí. "Z profesionálního hlediska bylo posledních několik let velmi úspěšných. Teď už ale hledíme vpřed. Nemyslím si, že by někdo postrádal motivaci, takže se nemusíme sami sebe ptát, co děláme, protože už jsme toho tolik dokázali," nepochybuje Němec.

Další článek: Lotus chce titul do tří let, s Kubicou už moc nepočítá

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10