Jérôme d'Ambrosio bude příští rok závodit pro tým Marussia Virgin

Virgin dnes podepsal smlouvu s Jérômem d'Ambrosiem na závodní sedačku v sezóně 2011. Belgičan se tak stane týmovým kolegou Tima Glocka.
Jérôme d

Glock svůj úmysl setrvat u týmu deklaroval opakovaně a čekalo se tedy jen na potvrzení jeho týmového kolegy. Letos jím byl Lucas di Grassi, ale v roce 2011 dostane příležitost Jérôme d'Ambrosio, jenž pro tým letos jezdil v pátečních trénincích.

"Jérôma jsme pozorovali už dlouho jako jezdce, kterého bychom měli zvážit pro sezónu 2011," řekl šéf týmu John Booth. "Kromě toho, že je velmi šikovný za volantem vozu formule 1, je také velmi příjemný člověk. Tuto sedačku získal zcela zaslouženě a myslím, že spolu s Timem utvoří kombinaci mládí, zkušeností, rychlosti a potenciálu."

D´Ambrosiova kariéra v motorsportu začala před deseti lety na motokárách. Mimo jiné přes formuli Renault, F3000 a Světovou sérii Renault se belgický pilot postupně propracoval až do GP2. Pro tým DAMS soutěžil v asijské i hlavní sérii v letech 2008 až 2010.

Letos přibral roli záložního jezdce týmu Renault, což mu vyneslo účast v pátečních volných trénincích a posezónních testech u stáje Virgin. V roce 2011 tak bude mít Belgie po 17 letech znovu svého pilota ve formuli 1, poslední před d'Ambrosiem byl Philippe Adams.

Další článek: Sebastian Vettel se stal německým sportovcem roku