Jenson Button získal cenu pro jezdce roku Autosportu

Nejlepší vůz postavil Brawn GP.
Jenson Button dosáhl v letošní sezóně dalšího úspěchu, z tradičního udělování cen Autosportu si odnesl dva poháry. Mistr světa vyhrál v kategoriích "Mezinárodní jezdec roku" a "Britský soutěžní jezdec roku."

Cenu pro Mezinárodního jezdce roku získal Button již podruhé a předal mu jí bývalý komentátor Murray Walker. Poprvé v této soutěži vyhrál v roce 2004, letos porazil další nominované jezdce Rubense Barrichella, Daria Franchittiho, Lewise Hamiltona, Nica Hülkenberga a Sebastiana Vettela.

"Ve formuli 1 jsem nikdy neměl klidnou zimu," řekl Button. "S lidmi u Brawnu jsem byl sedm let. Inženýři sedí u mého stolu a tahle cena patří jim, protože ceny se obvykle neudělují inženýrům."

V kategorii Britský soutěžní jezdec roku vyhrál Button před Dariem Franchittim a Krisem Meekem.

"Za uplynulý rok se událo hodně věcí. Je to rok a dva dny, co jsme se dozvěděli, že Honda odchází z formule 1. Přijít sem loni proto bylo těžké. Všichni jsme se soustředili na práci a tohle je výsledek, takže velké díky všem v týmu Brawn. Je to mimořádný pocit, stát tu jako mistr světa," dodal Button.

Letošní úspěchy týmu Rosse Brawna podtrhnulo vítězství monopostu BGP 001 v kategorii Závodní vůz roku. Druhý skončil RB5 týmu Red Bull Racing. Adrian Newey, z jehož dílny RB5 pochází, však nevyšel naprázdno, domů si odvezl cenu Johna Bolstera za technické úspěchy v motorsportu.

Cena Gregora Granta za celoživotní úspěchy v motorsportu má jako každý rok dva držitele. Tím prvním je bývalý šéf týmu McLaren Ron Dennis, tím druhým Enzo Ferrari, respektive Ferrari jako tým. Italové letos absolvovali svojí 60. sezónu ve formuli 1.

Další udělované ceny putovaly do ostatních závodních kategorií:
McLaren Autosport BRDC: Dean Smith (britské formule BMW a Renault)
Mezinárodní rallye jezdec: Mikko Hirvonen (WRC)
Rallye vůz roku: Citroën C4 (WRC)
Nováček roku: Kris Meeke (Intercontinental Rally Challenge)
Národní jezdec roku: Colin Turkington (BTCC)
British Club jezdec roku: Sarah Moore (Ginetta Junior Championship)

Autosport Awards se udělují od roku 1982 a držitel ceny McLaren Autosport BRDC vyhrál kromě finanční odměny 50 tisíc liber také test ve voze formule 1 u týmu McLaren.
Další článek: Silverstone si zajistil britskou Grand Prix na sedmnáct let

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.