Jenson Button odjel v závěru závodu několik kvalifikačních kol

Britský jezdec předvedl ve Velké ceně Brazílie bezchybný výkon a odměnou mu bylo umístění na stupních vítězů hned za piloty Red Bullu. Hamiltona ze závodu vyřadily problémy s převodovkou. AKTUALIZOVÁNO
Jenson Button odjel v závěru závodu několik kvalifikačních kol

V úvodní části závodu byl Button nejprve ze třetí příčky sesazen po skvělém manévru ze strany Fernanda Alonsa, jenž se před britského jezdce dostal po vnějšku v šesté zatáčce.

"Fernando byl v páté zatáčce velmi blízko, takže jsem si pokryl závodní stopu do šesté zatáčky. Obvykle je velmi obtížné tam blokovat. Podíval jsem se dozadu, abych viděl, kde je, poté jsem se podíval před sebe a uviděl jsem mnoho nečistot na vnitřku, z Michaelova defektu, myslím. Nechtěl jsem skrze to projet, takže jsem se stáhl, ale nemohl jsem jet doleva, protože už tam (Alonso) byl, takže jsem se musel zařadit za něj," popsal celou situaci ze svého pohledu Jenson Button.

Poté se ale na poslední pódiovou pozici znovu vrátil. K tomu mu pomohla zejména dobře naplánovaná strategie. Rychlost jeho mclarenu na měkčí z obou směsí totiž nebyla taková, jakou by si přál, a tak se tým se rozhodl ke změně.

"Na měkčích pneumatikách jsem neměl žádnou rychlost, takže jsem v posledních svou stintech použil tvrdší směs a fungovalo to velmi dobře. Ferrari s tvrdou směsí zápasilo a já jsem předjetí (Alonsa) zvládl. Všechna kola byla jako kvalifikační," dodal letošní vicemistr.

Lewis Hamilton na své vítězství z Abú Zabí nenavázal. V průběhu závodu jezdil na pátém místě. Poté se ale vyskytl problém na jeho převodovce, kvůli kterému musel Brit pětadvacet kol před cílem odstoupit. Přesto si oddychl, nepovedený ročník skončil: "Jsem šťastný, že je sezona za námi. Myslím si, že to byl zajímavý rok a dnes jsem do toho dal vše. Je to pro nás a pro tým smůla, že jsme nebyli schopni přidat nějaké body navíc, ale na druhou stranu jsem si závodění užíval."

"Ke konci jsem útočil na Felipeho, ale problém s převodovkou nastal velmi brzy a já jsem bojoval s řazením. Pokaždé, když jsem vyjížděl z pomalých zatáček, se ode mě ostatní vzdalovali. Bylo to opravdu, opravdu pomalé řazení. Bylo to, jako bych řadil já sám manuálně," vysvětlil Hamilton.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávku měl Hamilton

Témata článku: , , , ,