Jenson Button navštívil McLaren ve Wokingu

Sídlem týmu ho provedl Martin Whitmarsh.
Mistr světa Jenson Button se stále nedohodl se svým týmem Brawn GP na smlouvě pro příští rok a do světa vyslal zajímavý signál návštěvou u McLarenu ve Wokingu. Průvodce sídlem týmu mu dělal Martin Whitmarsh.

"Po přistání na (letišti) Heathrow si Jenson udělal menší zajížďku do Wokingu a přišel nás pozdravit," potvrdil mluvčí McLarenu.

Spekulace o možném spojení Buttona s McLarenem tak nabírají reálný rozměr. Mistr světa si stojí za vyšším platem, který mu Ross Brawn zatím nebyl ochotný nabídnout. Není ovšem vyloučeno, že se jedná o další krok v rámci vyjednávací strategie Buttona s Brawnem nebo McLarenu s Räikkönenem.

"Jak jsem řekl už mnohokrát předtím, Jenson chce jezdit ve voze, který bude schopný vyhrát příští šampionát," uvedl Buttonův manažer Richard Goddard. "O možných podmínkách pro rok 2010 jednáme s Brawnem několik měsíců a neděláme potíže, nemáme ani nerozumně drahé požadavky pro Jensona. Ve skutečnosti jsme jim dali při jednání docela velký manévrovací prostor."

"Myslím, že je také důležité, aby se Jenson cítil ceněný, ať už se v příští sezóně ocitne v jakékoliv situaci. Musí prozkoumat všechny možnosti."

Podle britského Guardianu se Button dokonce stal první volbou pro McLaren na místo Heikkiho Kovalainena. Kimi Räikkönen, jehož manažeři do Wokingu tento týden také zavítali, se údajně posunul na druhé místo jako záloha, pokud by jednání s Buttonem nedopadlo dobře. Třetím na seznamu má být Nick Heidfeld.

Podle odhadů se Button snaží o navýšení platu ze čtyř na osm miliónů liber. Ross Brawn nedávno naznačil, že se mu platit nechce a raději by Buttonovi dal větší volnost v oblasti osobních sponzorů.
Další článek: Toyota chce Kobajašimu pomoci k závodní sedačce ve formuli 1