Jenson Button je zpět ve WEC! Za volantem Porsche ho čeká i Le Mans | Foto: Getty Images / Sean Gardner

Foto: Getty Images / Sean Gardner

Jenson Button je zpět ve WEC! Za volantem Porsche ho čeká i Le Mans

Mistr světa formule 1 z roku 2009 Jenson Button absolvuje kompletní sezonu vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC 2024 s prototypem Porsche 963 LMDh stáje JOTA Sport. Potřetí v kariéře se tak objeví v Le Mans.

Button byl v pátek britským týmem JOTA Sport potvrzen jako poslední ze šesti jezdců pro rok 2024. V posádce „svého“ Porsche #38 se bude Brit střídat se svým krajanem a bývalým pilotem United Autosports v LMP 2 Philem Hanson a dánským talentovaným mladíkem Oliverem Rasmussenem.

„Jsem nadšený z toho, že budu příští rok závodit pro tým JOTA Sport s mými parťáky Oliverem a Philem. Klíčové je, že oba už mají mnoho zkušeností z vytrvalostních závodů. V tomto odvětví se úspěch odvíjí především od týmové práce,“ uvedl šampion F1 či japonských Super GT v tiskové zprávě.

Třiačtyřicetiletý závodník si hybridní prototyp Porsche 963 LMDh poprvé vyzkoušel během letošního Petit Le Mans (finále sezony IMSA WSC) a příští rok ho s ním čeká osm závodů vytrvalostního mistrovství světa. Ještě před březnovým začátkem sezony WEC usedne Button také do Acury LMDh týmu Wayne Taylor Andretti v rámci čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně (Rolex 24).

Button se vrací do WEC poprvé od sezony 2018/19, kdy závodil v LMP 1 pro ruskou stáj SMP Racing, s kterou získal třetí místo v šestihodinovce v Šanghaji. Le Mans ovšem s parťáky Michajlem Aljošinem a Vitalijem Petrovem nedokončil. Cíl slavné čtyřiadvacetihodinovky na trati La Sarthe spatřil až letos, kdy jako člen posádky experimentálního vozu NASCAR obsadil společně s Jimmiem Johnsonem a Mikem Rockenfellerem devětatřicáté místo.

První závod WEC v barvách Porsche čeká na Buttona a jeho spolujezdce 2. března v Kataru. Le Mans je na programu jako čtvrtý podnik sezony 15. a 16. června. Stáj JOTA chystá pro kompletní sezonu ještě druhé Porsche 963 pro posádku Callum Ilott, Norman Nato, Will Stevens. Třetí soukromé Porsche poté nasadí tým Proton Competition a dva tovární prototypy 963 pošle do boje opět tým Penske.

Doporučujeme

Články odjinud