Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E

Jenson Button je už třetím mistrem světa formule 1, který s vlastní stájí míří do nově vzniklého seriálu elektrických offroadů Extreme E.
Foto: JBXERacing
Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E | Foto: JBXERacing

Shodné elektrické vozy, vyřazovací formát závodů ve stylu rallycrossu a jednotlivé podniky v netradičních a odlehlých světových lokalitách, které aktuálně poznamenávají klimatické změny. Taková je filozofie nového šampionátu Extreme E z pera zakladatele formule E Alejandra Agaga.

Již na podzim oznámili účast v Extreme E bývalí týmoví kolegové z Mercedesu a zároveň dva světoví šampioni formule 1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg, kteří do elektrického seriálu vstupují v roli týmových šéfů.

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Hamiltona s Rosbergem nyní napodobil i Jenson Button, byť britský pilot bude v barvách své stáje JBXE i sám závodit.

„JBXE se dlouho plánovalo a já jsem nadšený a pyšný, že mohu oznámit vznik týmu a jeho účast v první sezoně šampionátu Extreme E,“ rozpovídal se Button o svém novém projektu pro web motorsport.com.

„Začal jsem s offroadem před pár lety, můj tým jsem dokonce přihlásil do závodů Mint 400 nebo dokonce na Baja 1000 a naprosto jsem si to zamiloval!“

„Lidé z Extreme E vytvořili produkt, který nabídne prvotřídní závodění, zábavu pro fanoušky, ale také upozorní na dopady klimatických změn,“ věří jednačtyřicetiletý závodník, který se během svojí kariéry stal také šampionem Super GT a vyzkoušel si Le Mans.

Buttonův vůz bude v Extreme E snadno k poznání díky barvám odkazujícím na tým Brawn GP, které Brit loni použil i na svém McLarenu 720S GT3 pro finále seriálu British GT na Silverstonu.

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Ještě není jisté, s kým se Jenson Button bude během závodů nového šampionátu střídat za volantem. Detailní informace o Extreme jsme přinesli již dříve a elektrickému seriálu se budeme podrobněji věnovat i před jeho startem 3. dubna v Saúdské Arábii.

Váš názor Další článek: Key vyjmenoval silné a slabé stránky McLarenu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00