Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E

Jenson Button je už třetím mistrem světa formule 1, který s vlastní stájí míří do nově vzniklého seriálu elektrických offroadů Extreme E.
Foto: JBXERacing
Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E | Foto: JBXERacing

Shodné elektrické vozy, vyřazovací formát závodů ve stylu rallycrossu a jednotlivé podniky v netradičních a odlehlých světových lokalitách, které aktuálně poznamenávají klimatické změny. Taková je filozofie nového šampionátu Extreme E z pera zakladatele formule E Alejandra Agaga.

Již na podzim oznámili účast v Extreme E bývalí týmoví kolegové z Mercedesu a zároveň dva světoví šampioni formule 1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg, kteří do elektrického seriálu vstupují v roli týmových šéfů.

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Hamiltona s Rosbergem nyní napodobil i Jenson Button, byť britský pilot bude v barvách své stáje JBXE i sám závodit.

„JBXE se dlouho plánovalo a já jsem nadšený a pyšný, že mohu oznámit vznik týmu a jeho účast v první sezoně šampionátu Extreme E,“ rozpovídal se Button o svém novém projektu pro web motorsport.com.

„Začal jsem s offroadem před pár lety, můj tým jsem dokonce přihlásil do závodů Mint 400 nebo dokonce na Baja 1000 a naprosto jsem si to zamiloval!“

„Lidé z Extreme E vytvořili produkt, který nabídne prvotřídní závodění, zábavu pro fanoušky, ale také upozorní na dopady klimatických změn,“ věří jednačtyřicetiletý závodník, který se během svojí kariéry stal také šampionem Super GT a vyzkoušel si Le Mans.

Buttonův vůz bude v Extreme E snadno k poznání díky barvám odkazujícím na tým Brawn GP, které Brit loni použil i na svém McLarenu 720S GT3 pro finále seriálu British GT na Silverstonu.

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Ještě není jisté, s kým se Jenson Button bude během závodů nového šampionátu střídat za volantem. Detailní informace o Extreme jsme přinesli již dříve a elektrickému seriálu se budeme podrobněji věnovat i před jeho startem 3. dubna v Saúdské Arábii.

Další článek: Key vyjmenoval silné a slabé stránky McLarenu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.