Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E

Jenson Button je už třetím mistrem světa formule 1, který s vlastní stájí míří do nově vzniklého seriálu elektrických offroadů Extreme E.
Foto: JBXERacing
Jenson Button bude s vlastním týmem závodit v Extreme E | Foto: JBXERacing

Shodné elektrické vozy, vyřazovací formát závodů ve stylu rallycrossu a jednotlivé podniky v netradičních a odlehlých světových lokalitách, které aktuálně poznamenávají klimatické změny. Taková je filozofie nového šampionátu Extreme E z pera zakladatele formule E Alejandra Agaga.

Již na podzim oznámili účast v Extreme E bývalí týmoví kolegové z Mercedesu a zároveň dva světoví šampioni formule 1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg, kteří do elektrického seriálu vstupují v roli týmových šéfů.

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Valtteri Bottas testoval elektrický offroad pro nový šampionát

Hamiltona s Rosbergem nyní napodobil i Jenson Button, byť britský pilot bude v barvách své stáje JBXE i sám závodit.

„JBXE se dlouho plánovalo a já jsem nadšený a pyšný, že mohu oznámit vznik týmu a jeho účast v první sezoně šampionátu Extreme E,“ rozpovídal se Button o svém novém projektu pro web motorsport.com.

„Začal jsem s offroadem před pár lety, můj tým jsem dokonce přihlásil do závodů Mint 400 nebo dokonce na Baja 1000 a naprosto jsem si to zamiloval!“

„Lidé z Extreme E vytvořili produkt, který nabídne prvotřídní závodění, zábavu pro fanoušky, ale také upozorní na dopady klimatických změn,“ věří jednačtyřicetiletý závodník, který se během svojí kariéry stal také šampionem Super GT a vyzkoušel si Le Mans.

Buttonův vůz bude v Extreme E snadno k poznání díky barvám odkazujícím na tým Brawn GP, které Brit loni použil i na svém McLarenu 720S GT3 pro finále seriálu British GT na Silverstonu.

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Jenson Button si na Silverstonu zazávodí s McLarenem

Ještě není jisté, s kým se Jenson Button bude během závodů nového šampionátu střídat za volantem. Detailní informace o Extreme jsme přinesli již dříve a elektrickému seriálu se budeme podrobněji věnovat i před jeho startem 3. dubna v Saúdské Arábii.

Další článek: Key vyjmenoval silné a slabé stránky McLarenu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.