Jen se učíme pracovat s Hamiltonem, vysvětluje Mercedes rádiovou komunikaci

Napjatější rádiová komunikace mezi Lewisem Hamiltonem a boxovou zdí v Austinu nebyla podle šéfa týmu Rosse Brawna ničím výjimečným.
Jen se učíme pracovat s Hamiltonem, vysvětluje Mercedes rádiovou komunikaci

Hamilton během závodu párkrát odsekl svému závodního inženýrovi. Když mu bylo řečeno, ať šetří pneumatiky, odpověděl: "To dělám, nechte mě se soustředit!" Podobně reagoval i na instrukci, aby za sebou udržel Hülkenberga: "Snažím se o to!" Později pak volal na tým: "Potřebuji od vás zpětnou vazbu, pneumatiky, teploty..."

Podle Brawna to ale nebylo nic mimořádného. "Upřímně, není to problém. Učíme se, jak nastavit naše výstupy pro Lewise, a on občas na nás trochu vystartuje, že je to moc, o dvě sekundy později pak říká, že toho není dost."

"Od některých jezdců neuslyšíte nic, takže když něco řeknou, věnujete tomu hodně pozornosti. U jiných jezdců se podává trochu víc zpráv. My si jen zvykáme na práci s Lewisem. Jsem si jistý, že má různé úrovně frustrace. Tu první prostě přejdete. Je to součást budování vztahu. Není to problematické."

Brawn připomněl, že mají jezdci v závodě hladinu adrenalinu vysoko, a proto nelze brát některé věci úplně vážně. Sám Hamilton potvrdil, že to občas přežene.

"Říkal jsem něco jako: Nechte to na mně, chlapi. Jen jsem jim říkal: OK chlapi, makám na tom. Jako tým se neustále učíme. Chudák ten člověk se mi ozval vysílačkou a já na něj vystartoval, za to se vždy omlouvám. Řeknu mu, že odvedl skvělou práci, že to bylo v zápalu boje."

"Není to jako: Hej, kámo, jen mi dej trochu času. Je to jako když jedete na býkovi: Dej mi sakra chvíli!"

Další článek: Button doporučuje Péreze: Byl by přínosem pro každý tým