Jen druhé místo z Kanady Mercedesu nestačí

Nico Rosberg není s výsledkem Mercedesu ve Velké ceně Kanady spokojený. Tým by podle něj neměl dovolit nikomu jinému zvítězit.
Jen druhé místo z Kanady Mercedesu nestačí

Daniel Ricciardo z Red Bullu v sedmém letošním závodě ukončil šňůru šesti velkých cen v řadě, ve kterých dominovali jezdci Mercedesu. Lewis Hamilton v Montrealu letos podruhé neviděl cíl, když musel odstoupit kvůli odcházejícím brzdám. Kromě toho měl ve svém voze Brit také problémy se systémem rekuperace energie (ERS).

Stejně problémy měl také Rosberg, který byl nucen zvolnit. Tři kola před cílem se do vedení dostal Ricciardo, který si následně dojel pro své první vítězství v kariéře.

Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy  

Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy  

„Tohle opravdu není dobré, protože náš vůz je dost rychlý na to, aby vyhrál v každém závodě,” řekl Rosberg.

„Takže odjet z Kanady bez vítězství je pro nás jako tým velké zklamání a v Rakousku musíme znovu zazářit. V tuto chvíli se musíme s vozem, který máme, snažit dojíždět na prvních dvou místech v každém závodě.”

Díky druhé Hamiltonově nule v letošní sezóně Rosberg navýšil svůj náskok na čele průběžného hodnocení na 22 bodů. Prioritou však pro tým bude zajistit, aby se podobné problémy již neobjevily.

„Když se ohlédnu, tak dojet na druhé pozici byla velká ztráta. Přišli jsme o hodně bodů. Musíme být neporazitelní, a na to zatím pracujeme. Byl to první problém, který jsem měl, jelikož zatím jsme na tom se spolehlivostí byli dobře.”

Diskuze (24) Další článek: Grosjean: ve voze se začínám cítit jako závodník
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00