Jedno z mých nejlepších kol v kariéře, raduje se sedmý Grosjean

Nebyl to sice nejlepší letošní výsledek v kvalifikaci, přesto byl Romain Grosjean z týmu Haas se sedmým místem v poslední kvalifikaci letošní sezóny formule 1 v Abú Dhabí spokojen.
Jedno z mých nejlepších kol v kariéře, raduje se sedmý Grosjean

Čas 1:36.192 stačil Grosjeanovi k zajištění sedmé pozice, když rychlejší byli jen jezdci Mercedesu, Ferrari a Red Bullu.

„Byla to dobrá kvalifikace. Můj první pokus v Q3 bylo jedno z mých nejlepších kol kariéry. Projel jsem cílem a věděl jsem, že tam toho víc nebylo, bylo to dobré, byl jsem spokojen,“ řekl Grosjean.

„Bylo skvělé být znovu v Q3, přidali jsme další účast (v Q3) pro letošní rok, a navíc na trati, kde jsme si nebyli jistí, zda budeme konkurenceschopní. Zítra to bude dlouhý závod. Bude zajímavé sledovat, co se nám podaří udělat na hyperměkké směsi, ale těším se na to,“ dodal Francouz.

Sportovní komisaři také rozhodli, že Grosjean nebude potrestán za incident s Pierrem Gaslym z Toro Rosso ve třetím volném tréninku. Francouzi se spolu potkali v 17. zatáčce, když jel Grosjean pomalu v závodní stopě a zezadu se k němu rychle přiblížil Gasly, který jel měřený pokus.

Už v Q2 naopak skončila kvalifikace pro jeho týmového kolegu z týmu Haas Kevina Magnussena, který obsadil třinácté místo.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pole position získal v Abú Dhabí Hamilton, Mercedes má první řadu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.