Jedno z mých nejlepších kol v kariéře, raduje se sedmý Grosjean

Nebyl to sice nejlepší letošní výsledek v kvalifikaci, přesto byl Romain Grosjean z týmu Haas se sedmým místem v poslední kvalifikaci letošní sezóny formule 1 v Abú Dhabí spokojen.
Jedno z mých nejlepších kol v kariéře, raduje se sedmý Grosjean

Čas 1:36.192 stačil Grosjeanovi k zajištění sedmé pozice, když rychlejší byli jen jezdci Mercedesu, Ferrari a Red Bullu.

„Byla to dobrá kvalifikace. Můj první pokus v Q3 bylo jedno z mých nejlepších kol kariéry. Projel jsem cílem a věděl jsem, že tam toho víc nebylo, bylo to dobré, byl jsem spokojen,“ řekl Grosjean.

„Bylo skvělé být znovu v Q3, přidali jsme další účast (v Q3) pro letošní rok, a navíc na trati, kde jsme si nebyli jistí, zda budeme konkurenceschopní. Zítra to bude dlouhý závod. Bude zajímavé sledovat, co se nám podaří udělat na hyperměkké směsi, ale těším se na to,“ dodal Francouz.

Sportovní komisaři také rozhodli, že Grosjean nebude potrestán za incident s Pierrem Gaslym z Toro Rosso ve třetím volném tréninku. Francouzi se spolu potkali v 17. zatáčce, když jel Grosjean pomalu v závodní stopě a zezadu se k němu rychle přiblížil Gasly, který jel měřený pokus.

Už v Q2 naopak skončila kvalifikace pro jeho týmového kolegu z týmu Haas Kevina Magnussena, který obsadil třinácté místo.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pole position získal v Abú Dhabí Hamilton, Mercedes má první řadu