Jedno pódium je málo, hodnotí Norris letošní sezónu

Lando Norris z McLarenu není spokojen s letošní sezónou formule 1. Brit v ní získal jedny stupně vítězů, což podle jeho slov nestačí.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Jedno pódium je málo, hodnotí Norris letošní sezónu | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Norris letos nedokázal navázat na svou dosud nejlepší sezónu ve F1, když v roce 2021 skončil se 160 body na šestém místě konečného pořadí. Navíc získal čtyři umístění na stupních vítězů a jednu pole position.

Letos bylo jeho maximem třetí místo v Imole a dvě nejrychlejší kola. Mezi nejlepšími pěti skončil z 22 závodů jen třikrát. V celkovém pořadí ve srovnání s loňským rokem nasbíral o 38 bodů méně a pohoršil si o jednu pozici na sedmé místo.

Norris byl přitom jediným pilotem mimo týmů Red Bull, Ferrari a Mercedes, který letos dosáhl na stupně vítězů.

„Stupně vítězů vždy něco znamenají. Znamená to něco pro mě i pro tým, ale jedny nestačí,“ řekl Norris.

„Jedny (stupně vítězů) vypadají, že jsme měli štěstí. Chcete mít pocit, že si zasloužíte tam být pokaždé. My si to rozhodně zasloužíme, nebyli jsme pro to ale dostatečně rychlí.

„Jednou je pro mě málo. Není to dost dobrá práce celého týmu a opět je to všechno kvůli autu, které jsme měli. Takže teď všichni tvrdě pracují, každý to ví, není to nic nového.“

Norris získal třikrát více bodů než jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, který mezi nejlepšími pěti dojel jen v Singapuru.

„Víme, že jsme měli velmi těžkou sezónu. Byli jsme jako na houpačce. Měli jsme víkend jako tady (v Abú Dhabí), kde jsme byli rychlí, a pak jako v Brazílii, což byl jeden z našich nejhorších víkendů v celé sezóně,“ hodnotí Norris.

„V posledních dvou víkendech jsme tak měli jeden z nejhorších a pak jeden z nejlepších výkonů roku. Musíme toho ještě hodně pochopit, hodně se naučit, příští rok musíme udělat krok vpřed.“

Další článek: Objektivem Martina Straky. Bahrajnské finále WEC a slovenská derniéra

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února