Jednání s Hamiltonem o nové smlouvě prodlužovaly marketingové záležitosti, přiznal Mercedes

Jednání mezi Mercedesem a Lewisem Hamiltonem trvala déle, než se čekalo. Německý tým nyní vysvětlil, proč tomu tak bylo.
Foto: Getty Images / Francois Nel
Jednání s Hamiltonem o nové smlouvě prodlužovaly marketingové záležitosti, přiznal Mercedes | Foto: Getty Images / Francois Nel

Když Mercedes v minulém týdnu potvrdil prodloužení spolupráce s Lewisem Hamiltonem o další dvě sezony, uzavřelo se tím jedno z témat letošního ročníku.

Na potvrzení nové smlouvy se totiž čekalo poměrně dlouho, což vyvolávalo otázky, proč se obě strany nemohou stále dohodnout. Tu a tam se dokonce objevila spekulace, že by Hamilton mohl zamířit do Ferrari. Nic takového se však nenastalo a německý tým nyní vysvětlil, proč se jednání nečekaně protáhla.

„Řekl bych, že jsme si s Lewisem vyjasnili hlavní podmínky smlouvy někdy v červnu či v červenci,“ prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff, jehož slova cituje web Autosportu.

„Pak už to jen tak bublalo a přišly letní prázdniny. Nakonec šlo o věci týkající se marketingu, ne úplně velká relevantní témata, která zabrala trochu času. U právníků to někdy může trvat, i když ti naši jsou samozřejmě skvělí,“ přiblížil rodák z Vídně jednání.

Skutečnost, že se Hamilton a Mercedes domluvili, udělala radost nejen řadě fanoušků závodníka samotného i německého týmu, ale i šéfovi F1 Stefanovi Domenicalimu.

„Lewisovo rozhodnutí mě velmi těší. Je to výjimečný jezdec a věřím, že nyní má jediný cíl: získat osmý titul mistra světa,“ uvedl Domenicali.

„Jsem si jistý, že se cítí ve skvělé formě, má velkou důvěru v tým a ze sportovního hlediska je příjemné vědět, že je tu. Lewis navíc dokázal propojit formuli 1 s velmi odlišnými světy, což je nepochybně pozitivní i pro celou formuli 1.“

Další článek: Konkurence možná rozluštila tajemství RB19. Okopírovat ho nebude snadné

Témata článku: ,