Jednání o nové smlouvě mezi Force Indií a Pérezem finišují

Sergio Pérez je blízko prodloužení smlouvy u týmu Force India také pro sezónu 2018, říká provozní ředitel týmu Otmar Szafnauer.
Jednání o nové smlouvě mezi Force Indií a Pérezem finišují

Během poslední Velké ceny Maďarska před letní přestávkou Pérez řekl, že by rád vyřešil svou budoucnost ve formuli 1 ještě před dalším závodem, který se jede příští víkend v belgickém Spa-Francorchamps. Nyní se zdá, že jednání směřují ke zdárnému konci.

„Se Sergiem jsme zatím ještě nepodepsali, ale nejsme od toho daleko,“ řekl Szafnauer. „Myslím, že do Spa to zvládneme dokončit. S velkou pravděpodobností si udržíme naše dva jezdce, nemohu vám to ale říct na 100 %, protože ještě nemají podepsáno.“

Po dvou sezónách u Sauberu a jedné u McLarenu Pérez pro sezónu 2014 přestoupil do Force India, kde se pravidelně v závodech umisťuje v nejlepší desítce. V létě byl Pérez spojován s možným přestupem do Ferrari pro příští sezónu, nicméně italská stáj si ponechá své piloty Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena.

Za možnost pro Péreze lze považovat i Williams, pro Force Indii by to však znamenalo najít náhradu za Péreze. Tou by mohl být člen juniorského programu Mercedesu, od kterého Force India odebírá pohonné jednotky, Pascal Wehrlein. Němec v současné době závodí za Sauber, ale ani on zatím nemá smlouvu pro příští rok.

„Vždy tu musí být plán B,“ dodává Szafnauer. „Takže pokud z nějakého důvodu nepodepíšeme s Checem, i když já věřím, že ano, pak se musíme poohlédnout, včetně Wehrleina. Není tak špatný!“

„Myslím, že jezdci se budou zlepšovat, protože se budou více učit a zlepší se i motor, protože Mercedes jej každý rok vylepšuje,“ dodává Američan.

„Růžová. Nevím, jak více růžové to může být, protože už je to dost růžové! Tvrdě ale pracujeme na tom, aby byl vůz rychlejší.“

„Z krátkodobého pohledu můžeme udělat jisté věci, což uděláme a doufám, že příští rok budeme blíže nejlepší trojici.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jaký má smysl F1, když se do ní nemohou dostat mladí, ptá se šéf týmu F2

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen