Jednání mezi Räikkönenem a Lotusem stále stojí

Kimi Räikkönen zatím nedostal od Lotusu odpovědi, které s ohledem na rok 2014 chce, a proto diskuze o nové smlouvě nepokračují.
Jednání mezi Räikkönenem a Lotusem stále stojí

Vedení Lotusu otevřeně přiznalo, že Fin podmiňuje podpis nového kontraktu zárukami, že se tým udrží na předních pozicích. Chce mimo jiné užší spolupráci s Renaultem a finanční zajištění, které by Lotusu mělo přinést partnerství s Infinity Racing.

Týmu se ale zatím nepodařilo ani jedno partnerství dotáhnout k podpisu, a proto Räikkönen stále čeká. "Oni znají důvody, proč to teď nepostupuje dál, a dokud ty problémy nevyřeší, nemůžeme hovořit o příštím roku," citoval finského pilota Autosport. "Je to prosté. Oni ty důvody dobře znají."

Před závodním víkendem v Itálii Räikkönen oficiálně ztratil možnost přestoupit k Red Bullu, ale nepovažuje to za větší problém.

"Nemyslím, že by se něco pokazilo (při jednání). Asi chtěli něco jiného. Zeptejte se jich, já nevím. Mně je to celkem jedno. Je to v pohodě a není to poprvé. Někdy jednáte a nevyjde to."

Alternativou by pro něj mohl být návrat do Ferrari. Scuderia zatím říká, že s rozhodováním o jezdecké sestavě počká. Räikkönen dodává, že by mu v případném přestupu do Maranella nebránily žádné historické překážky.

"Nikdy jsem neměl nic proti nikomu, ale některé věci mohly samozřejmě být v minulosti jinak v mnoha oblastech. Nejen u Ferrari, ale u mnoha týmů," uzavřel.

Další článek: Návrh kalendáře 2014 má 21 závodů včetně Mexika

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10