Jednání mezi Räikkönenem a Lotusem stále stojí

Kimi Räikkönen zatím nedostal od Lotusu odpovědi, které s ohledem na rok 2014 chce, a proto diskuze o nové smlouvě nepokračují.
Jednání mezi Räikkönenem a Lotusem stále stojí

Vedení Lotusu otevřeně přiznalo, že Fin podmiňuje podpis nového kontraktu zárukami, že se tým udrží na předních pozicích. Chce mimo jiné užší spolupráci s Renaultem a finanční zajištění, které by Lotusu mělo přinést partnerství s Infinity Racing.

Týmu se ale zatím nepodařilo ani jedno partnerství dotáhnout k podpisu, a proto Räikkönen stále čeká. "Oni znají důvody, proč to teď nepostupuje dál, a dokud ty problémy nevyřeší, nemůžeme hovořit o příštím roku," citoval finského pilota Autosport. "Je to prosté. Oni ty důvody dobře znají."

Před závodním víkendem v Itálii Räikkönen oficiálně ztratil možnost přestoupit k Red Bullu, ale nepovažuje to za větší problém.

"Nemyslím, že by se něco pokazilo (při jednání). Asi chtěli něco jiného. Zeptejte se jich, já nevím. Mně je to celkem jedno. Je to v pohodě a není to poprvé. Někdy jednáte a nevyjde to."

Alternativou by pro něj mohl být návrat do Ferrari. Scuderia zatím říká, že s rozhodováním o jezdecké sestavě počká. Räikkönen dodává, že by mu v případném přestupu do Maranella nebránily žádné historické překážky.

"Nikdy jsem neměl nic proti nikomu, ale některé věci mohly samozřejmě být v minulosti jinak v mnoha oblastech. Nejen u Ferrari, ale u mnoha týmů," uzavřel.

Další článek: Návrh kalendáře 2014 má 21 závodů včetně Mexika

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.