Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

Navzdory angažování Pastora Maldonada, s nímž společně do Enstonu dorazí také sponzorské peníze z Venezuely, se Lotus nadále snaží uzavřít dohodu se společností Quamtum o jejím majetkovém vstupu do týmu.
Jednání mezi Quantum Motorsports a Lotusem nadále pokračují

Během včerejšího dne Lotus oficiálně potvrdil svoji jezdeckou sestavu pro příští sezonu. V roce 2014 pro něj budou závodit Romain Grosjean a Pastor Maldonado. A zatímco v případě francouzského pilota se jednalo spíše jen o formalitu, o jeho novém týmovém kolegovi nebylo dlouhou dobu jasno.

Na druhou sedačku černozlaté stáje si dělalo zálusk hned několik jezdců včetně Nika Hülkenberga, přičemž vedení týmu několikrát prohlásilo, že německý závodník je jejich preferovanou volbou. Finanční situace Lotusu však není nikterak růžová, a tak všechno záviselo na tom, zda se podaří najít nového investora, jenž by zajistil jeho další budoucnost. Toho Enstonští nalezli v podobě společnosti Quantum Motorsports (dříve Infinity Racing), která měla v plánu koupit 35% podíl v týmu.

Uzavření dohody se ale neustále odkládalo, přičemž Lotus neměl čas nazbyt. Nakonec se tedy vedení stáje muselo rozhodnout pro změnu preferencí a podepsalo smlouvu s Pastorem Maldonadem, jenž se těší finanční podpoře ze strany PDVSA.  

Tento krok pak naznačoval, že námluvy mezi Lotusem a Quantum Motorsport definitivně skončily, jenže opak je pravdou. Podle Autosportu se během tohoto víkendu konají mezi zástupci obou stran jednání, při nichž by mělo konečně dojít k uzavření dohody.

Lotus peníze od Quantumu již jednou dostal, stalo se tak v říjnu. Krátce poté je ale americké bankovní úřady vrátily zpět s tím, že nejprve musí prověřit jejich původ, a zároveň společnost Quantum požádaly, aby je rozdělila na několik menších částek. Tyto problémy by se nyní opakovat neměly.    

Díky angažování venezuelského pilota již nejsou Enstonští pod takovým tlakem jako v uplynulých měsících, neboť budoucnost týmu je teď zajištěna. Mohou si tak pro sebe v poklidu vyjednat co nejlepší podmínky.   

Další článek: Ecclestone: Doufal jsem, že letos získá titul Alonso

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10