Jedná Strategická skupina, chce rychlé změny

Na londýnském letišti Biggin Hill se dnes uskuteční další klíčové setkání Strategické skupiny. O čem se budou zástupci FIA, FOM a některých týmů bavit?
Jedná Strategická skupina, chce rychlé změny

Ve hře jsou stále změny pro rok 2017, kdy mají vozy o několik sekund zrychlit a to zřejmě snížením hmotnosti a širšími zadními pneumatikami. Od roku 2017 má být také jiná aerodynamika, aby vozy vypadaly agresivněji. Skupina na druhou stranu zřejmě zamítne návrat tankování.

Podle Motorsport.com budou ale na stole také okamžité změny, které by mohly platit už od roku 2016. Detaily nejsou úplně jasné, ačkoliv Christian Horner celkem logicky naznačil, že by mělo jít spíše o úpravu sportovních než technických pravidel.

Todt týmům: Dejte mi moc a já F1 skutečně změním

Todt týmům: Dejte mi moc a já F1 skutečně změním

Horkým tématem posledních dní je omezení pomůcek, které mají jezdci k dispozici. Jednoduše řečeno jsme se dostali do stavu, kdy vůz stále více řídí jedničky a nuly, boxová zídka a stále méně závodní jezdec. Tok informací mezi inženýrem a pilotem je obrovský. To by se mělo omezit. Mnoho lidí volá po větším návratu k manuálnímu řízení.

Samostatným tématem jsou pneumatiky. Válka výrobců určitě nenastane a Pirelli nejspíše dostane nový kontrakt pro roky 2017 a dál. Měnit se také nebude průměr pneumatik ale jen šířka. Ve hře ovšem stále zůstává nějaká forma volnějšího výběru směsí.

Existují dvě základní varianty – týmy si samy budou vybírat směsi pro závod nebo Pirelli přijde s větším množstvím směsí. Případně kombinace obou možností.

Volný výběr ze současných směsí by byl možný od příštího roku. Vývoj nových směsí by se ale už zřejmě nestihl.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Pirelli veze do Británie nejtvrdší směsi a čeká jednu až dvě zastávky