Jedeme podle plánu, tvrdí tým USF1

První verze vozu bude hotová v listopadu.
Mezi nováčky ročníku 2010 čelí největšímu podezření o nepřipravenosti tým USF1 a podle některých hrozí, že ho na startovním roštu vůbec neuvidíme. Američané však tvrdí, že jde vše podle plánu, nový vůz by měl být připravený již příští měsíc.

"Naše hlavní sídlo je hotové a plně funkční. Vůz 2010 je v produkční fázi. Jedeme podle plánu, první verzi budeme mít v listopadu a vůz bude dokončený včas pro testy v lednu 2010," uvedl Peter Windsor.

Továrna týmu v Charlotte disponuje podle Windsora kompletním vybavením, které je třeba pro přípravy na vstup do formule 1 v příštím roce.

"Máme počítačem řízené obráběcí stroje, výrobnu kompozitních materiálů, kompletně vybavenou dílnu pro práci s kovy, montážní linku, elektroniku, oddělení vývoje, designu, CFD a aerodynamiky, marketing a komunikaci, abych uvedl pár příkladů," řekl.

USF1 zároveň přiznal, že pravděpodobně nebude mít čistě americké jezdecké složení. Ve své první sezóně chce mít hlavně zkušené jezdce, kteří pomůžou s vývojem vozu. Mezi jména, která jsou ve spojení s USF1 zmiňována, patří: Pedro de la Rosa, Alex Wurz, Jonathan Summerton, John Edwards, J.R. Hildebrand, Anthony Davidson, Sébastien Bourdais, Jamie Green či například Gary Paffett.
Další článek: Spekulace spojují Räikkönena s Red Bullem, je to ale reálné?

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.