Jean Todt představil svůj volební program

Usiluje o modernizaci a transparentnost fungování FIA.

Kandidát na post prezidenta FIA Jean Todt zveřejnil svůj volební program ve třech různých jazycích na webových stránkách svého volebního týmu.

Asi největším lákadlem je Todtův slib revize způsobu, jakým je FIA řízena.

"FIA by měla být připravena na změnu struktury vedení a procesů rozhodování tak, aby se FIA stala efektivnější a transparentnější," píše například Todt a jeho tým.

Jean Todt navrhuje zřízení komisařů pro každý světový šampionát pod hlavičkou FIA včetně formule 1. Ti by se měli zabývat i komerční stránkou soutěže a hájit její zájmy.

"To zredukuje vliv prezidneta, který je jinak přímo zapojen do chodu jednotlivých soutěží, aby se věnoval chodu FIA jako organizace," očekává Todt.

Přehodnoceny za prezidentství Jeana Todta budou i funkce a činnosti sportovních komisařů na závodech. Odvolání bude řešit nově ustanovená skupina komisařů pro přehodnocení případů, která má v těchto povinnostech nahradit Mezinárodní odvolací soud FIA a Světovou radu.

Světová rada je výkonným orgánem FIA. Zabývat se vyšetřováním a řízením slyšení je podle Todta jednak časově náročné a mnohdy kontroverzní. Nová disciplinární komise bude tyto činnosti vykonávat a Světové radě předkládat pouze návrhy trestů a penalizací.

Vedle Todta na vysoké posty uvnitř FIA kandidují Nick Craw (na pozici prezidenta Senátu FIA), Brian Gibbons (viceprezident pro automobilismus) a Graham Stoker (viceprezident pro sport).

Doporučujeme

Články odjinud