Jean Todt potvrdil kandidaturu na funkci prezidenta FIA

Ari Vatanen má očekávaného protivníka.

Bývalý šéf Ferrari Jean Todt dnes oficiálně potvrdil, že se v říjnové volbě bude ucházet o místo prezidenta Mezinárodní automobilové federace. Delegáti FIA tak budou mít na výběr minimálně mezi Todtem a Vatanenem.

"Na základě rozhodnutí Maxe Mosleyho neusilovat o další funkční období a jeho jasné podpory mé kandidatury jsem napsal členům FIA, abych je informoval, že se budu ucházet o funkci prezidenta FIA," uvedl Todt.

Todt chce pokračovat v Mosleyho práci v oblasti motorsportu i silniční automobilové dopravy, zejména v oblasti bezpečnosti. Jelikož podle něj na vedení FIA nestačí jeden člověk, rovnou představil tým spolupracovníků, který by dle jeho názoru byl ideální.

Do čela automobilové sekce by se měl postavit Brian Gibbons (Zélandská automobilová asociace), zástupcem prezidenta pro oblast sportu by měl být Graham Stoker (předseda britské rady motorsportu), a do čela Senátu Todt navrhuje Nicka Crawa, který v současnosti působí v roli zástupce prezidenta FIA.

"Věřím, že společně nabídneme federaci příležitost zvolit do vedení dynamický tým s mimořádnými zkušenostmi a nasazením," dodal Todt.

Francouz dále slíbil, že posílí nezávislost federace a její efektivitu při spolupráci se všemi členy. Stranou nechce nechat ani otázku nákladů ve všech závodních sériích.

"Ve své kariéře jsem měl štěstí a zažil významné úspěchy v motorsportu. Těžil jsem tak z tvrdé práce předchozího vedení FIA, které vytvořilo globální soutěžní platformu. Myslím, že je čas, abych něco vrátil sportu a FIA, které mi tolik daly."

"Také bych rád pomáhal svým kolegům ze silničních motoristických klubů v jejich důležité práci při reprezentaci motoristické veřejnosti. Z těchto důvodů bych s nadšením a vzrušením sloužil jako prezident FIA," uzavřel Todt.
Další článek: McLaren doufá, že s v Maďarsku konečně zapojí do bojů o vítězství

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00