Jean-Eric Vergne potvrdil účast v pátečních trénincích s Toro Rosso

Do formule 1 přijde další z mladých odchovanců juniorského programu Red Bullu, od Jeongamu bude jezdit v trénincích pro Toro Rosso Jean-Eric Vergne.
Jean-Eric Vergne potvrdil účast v pátečních trénincích s Toro Rosso

Jedenadvacetiletý Vergne letos závodí ve formuli Renault 3,5 a má šanci získat titul, na první místo ztrácí jen dva body. Red Bull ho proto nechá dokončit v klidu sezónu, ve které zbývá už jen jeden podnik v Katalánsku. Poté ho počínaje GP Koreje začne nasazovat do volných tréninků.

Vergnemu budou auto půjčovat střídavě Jaime Alguersuari a Sébastien Buemi u Toro Rosso. Francouz by měl absolvovat celkem tři první volné tréninky, a to v Koreji, Brazílii a Abú Zabí. Na Yas Marině pak v barvách Red Bullu nastoupí také v testech mladých talentů.

Pokud se Vergne osvědčí, má velkou šanci získat závodní sedačku u Toro Rosso v roce 2012. Může se tedy stát, že o místo přijdou Buemi i Alguersuari a nahradí je Ricciardo a Vergne. Rozhodnutí o jezdeckém složení stáje z Faenzy padne ale až po skončení sezóny.

Další článek: Alonso vypadl z boje o titul, ale Ferrari věří stále stejně

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10