Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton

Max Chilton řekl, že za jeho návratem do Marussie je mnohem více, než si lidé myslí.
Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton

U Marussie v posledních dvou dnech došlo ke změnám v jezdecké sestavě. Ve čtvrtek bylo oznámeno, že pro Velkou cenu Belgie Chiltona kvůli jeho problémům se sponzory nahradí rezervní pilot týmu Alexander Rossi.

Chilton následně vydal prohlášení, že uvolnil svou sedačku dobrovolně, jelikož Rossi si za ni zaplatil. V pátek ráno se však během prvního volného tréninku objevila informace o tom, že Chilton přeci jen tento víkend pojede.

Chilton nakonec ve Spa přece jen pojede  

Chilton nakonec ve Spa přece jen pojede  

Mělo se za to, že za celým problémem stojí Chiltonovi sponzoři, kteří Marussii neplatí. V dosud posledním prohlášení Chilton řekl, že situace je ve skutečnosti odlišná od toho, co si mnozí myslí.

„Bylo to náročných 24 hodin a hodně věcí se změnilo,” řekl Brit. „Objevilo se hodně spekulací, které nebyly pravdivé. Bylo to první, co lidi napadne. V zákulisí se ale děje mnohem víc. Proto bylo vytvořeno to, k čemu došlo včera, ale změnilo se to, proto jsem zpět ve voze.”

Ačkoliv Chilton popřel, že by za tím vším byly finance, skutečný důvod této rošády prozradit nechtěl.

„Nebudu nic komentovat, protože když se k tomu vyjádřím, začne se o tom psát. Stojím si ale za tím, že to, o čem si všichni mysleli, že za to může, nebylo problémem.”

Rossi věří v další šance

Z konečného rozhodnutí nemá radost Rossi, který nastoupil do prvního volného tréninku s vidinou toho, že to není jeho jediná možnost se o víkendu svézt. Jak se ale až po konci dopoledního tréninku dozvěděl, do vozu se ve zbytku víkendu už neposadí.

„Bylo to po konci prvního tréninku,” řekl Američan. „Samozřejmě, že to bylo překvapení, v konečném důsledku s tím však nemůžete nic dělat, takže není důvod si na cokoliv stěžovat. Dopadlo to tak a brzy budu zpátky.

Nemyslím, že myšlenka toho, že bych závodil, je zcela potopena, absolvoval jsem páteční ranní trénink - to pro mě samozřejmě nebylo nic nového. Byl jsem ale docela zklamán, chtěl jsem tento víkend závodit, ale tak to někdy chodí. Takový je tenhle sport.”

Další článek: Fotogalerie: Pátek ve Spa

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10