Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton

Max Chilton řekl, že za jeho návratem do Marussie je mnohem více, než si lidé myslí.
Je za tím mnohem více, říká o jezdecké výměně Chilton

U Marussie v posledních dvou dnech došlo ke změnám v jezdecké sestavě. Ve čtvrtek bylo oznámeno, že pro Velkou cenu Belgie Chiltona kvůli jeho problémům se sponzory nahradí rezervní pilot týmu Alexander Rossi.

Chilton následně vydal prohlášení, že uvolnil svou sedačku dobrovolně, jelikož Rossi si za ni zaplatil. V pátek ráno se však během prvního volného tréninku objevila informace o tom, že Chilton přeci jen tento víkend pojede.

Chilton nakonec ve Spa přece jen pojede  

Chilton nakonec ve Spa přece jen pojede  

Mělo se za to, že za celým problémem stojí Chiltonovi sponzoři, kteří Marussii neplatí. V dosud posledním prohlášení Chilton řekl, že situace je ve skutečnosti odlišná od toho, co si mnozí myslí.

„Bylo to náročných 24 hodin a hodně věcí se změnilo,” řekl Brit. „Objevilo se hodně spekulací, které nebyly pravdivé. Bylo to první, co lidi napadne. V zákulisí se ale děje mnohem víc. Proto bylo vytvořeno to, k čemu došlo včera, ale změnilo se to, proto jsem zpět ve voze.”

Ačkoliv Chilton popřel, že by za tím vším byly finance, skutečný důvod této rošády prozradit nechtěl.

„Nebudu nic komentovat, protože když se k tomu vyjádřím, začne se o tom psát. Stojím si ale za tím, že to, o čem si všichni mysleli, že za to může, nebylo problémem.”

Rossi věří v další šance

Z konečného rozhodnutí nemá radost Rossi, který nastoupil do prvního volného tréninku s vidinou toho, že to není jeho jediná možnost se o víkendu svézt. Jak se ale až po konci dopoledního tréninku dozvěděl, do vozu se ve zbytku víkendu už neposadí.

„Bylo to po konci prvního tréninku,” řekl Američan. „Samozřejmě, že to bylo překvapení, v konečném důsledku s tím však nemůžete nic dělat, takže není důvod si na cokoliv stěžovat. Dopadlo to tak a brzy budu zpátky.

Nemyslím, že myšlenka toho, že bych závodil, je zcela potopena, absolvoval jsem páteční ranní trénink - to pro mě samozřejmě nebylo nic nového. Byl jsem ale docela zklamán, chtěl jsem tento víkend závodit, ale tak to někdy chodí. Takový je tenhle sport.”

Diskuze (2) Další článek: Fotogalerie: Pátek ve Spa
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00