Je tu napínavé finále DTM! Sledujte dění na Hockenheimu živě | Foto: ADAC Motorsport

Foto: ADAC Motorsport

Je tu napínavé finále DTM! Sledujte dění na Hockenheimu živě

Předposlední říjnový víkend láká tisíce nejenom německých fanoušků na slavný Hockenheimring v Bádensku-Württembersku. Právě tady se koná finálová bitva o titul v prestižním seriálu DTM a podle všeho to bude velká podívaná. Vše navíc můžete sledovat živě i v Česku.

Teoretickou naději na zisk titulu šampiona DTM pro sezonu 2023 živí celkem čtyři piloti, i když reálné šance mají především první tři jezdci celkového pořadí.

Rakušan Thomas Preining vede tabulku jezdců s dosavadním ziskem 190 bodů. Jezdec Porsche má náskok 10 bodů na druhého Mirka Bortolottiho, který reprezentuje Lamborghini. Třetí v pořadí pilot Audi Ricardo Feller pak na Preininga ztrácí 31 bodů.

Díky dvěma kvalifikacím a dvěma závodům se na Hockenheimu ještě bojuje celkem o 56 bodů, opravdu velmi teoretické šance tak živí též čtvrtý Sheldon van der Linde (BMW). Jihoafričan však na rakouského lídra seriálu ztrácí propastných 52 bodů a k obhajobě loňského titulu by tak potřeboval zázrak.

Živé streamy a časový plán víkendu naleznete níže.

Kvalifikace 1 (sobota, 9:20)

*sobotní kvalifikaci vyhrál Thomas Preining, níže můžete shlédnout její záznam:

Závod 1 (sobota, 13:10)

*sobotní závod vyhrál Thomas Preining, níže můžete shlédnout jeho záznam. Rakušan má před nedělním finále náskok 27 bodů před druhým Mirkem Bortolottim. V neděli lze maximálně získat ještě 28 bodů. 

Kvalifikace 2 (neděle, 9:20)

Závod 2 (neděle, 13:10)

Doporučujeme

Články odjinud