Je to všestranný vůdce, chválí Williamsová Bottase

Valtteri Bottas při svém debutu ve formuli 1 nadchnul vedení Williamsu. Navzdory špatnému vozu podává vyspělé výkony na trati i mimo ni.
Je to všestranný vůdce, chválí Williamsová Bottase

Fin si u Williamsu vybudoval dobrou reputaci už v roli testovacího jezdce a po svém povýšení tým nezklamal. I když mu vůz neumožňuje dosahovat výsledků, které by si zasloužily pozornost široké veřejnosti.

"Pro tým letos odvádí působivou práci," řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová pro Autosport. "Nejvíc na mě zapůsobila jeho vyspělost a, což je zřejmě dáno jeho národností, klid v situacích, kdy by na tom mohl být zcela opačně."

I když je Bottas ve formuli 1 nováčkem, podle Williamsové se chová jako zkušený jezdec, který dokáže podpořit tým.

"Je prostě fantastický a v týmu si vysloužil respekt tím, jak pracuje," pokračovala. "Pracuje opravdu tvrdě, aby za sebe udělal vše a pomohl týmu na cestě vpřed."

"Je všestranný, má vše, co od něj chcete v kokpitu, poskytuje zpětnou vazbu, kterou potřebují inženýři pro vývoj vozu, je skvělý z pohledu marketingu a médií, a je skvělý vůdce. Chcete někoho, kdo dokáže vystoupit z kokpitu a stmelit tým, když je špatně."

Další článek: Hamilton: Musím se ještě hodně učit, a to je dobře

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.