Je to více moje auto, říká Norris o MCL35

Letošní vůz je první, na kterém už více pracoval James Key a také první, který ovlivnila zpětná vazba od obou jezdců.

„Silný skok vpřed, který jsme udělali v minulé sezóně, byl velkou motivací, ale zároveň je to skvělá připomínka toho, jak tvrdý je boj uprostřed startovního roštu,“ řekl Sainz. „Nemůžeme si dovolit v roce 2020 odpočívat, pokud chceme překonat propast mezi námi a těmi vpředu. Ambicí je tlačit sebe a tým, aby tuto sezónu udělali další krok vpřed.“

Lando Norris si trochu uvolněnějším způsobem pochvaloval, že letošní vůz byl postavený mnohem více podle požadavků jezdců. Je to tak více „jeho dítě“.

„V podstatě jsem ho celé navrhl,“ vtipkoval Norris. „Tohle auto je založené na loňském roce a na všem, čím jsme si minulý rok prošli. Bylo do něj vloženo vše, o čem jsme mluvili minulý rok, komentáře a diskuse mezi námi piloty,“ řekl Norris.

„Je to mnohem více moje auto. Měli jsme mhohem větší vliv, takže ho více vnímám jako své dítě.“

McLaren musel opustit Hondu, aby našel své vlastní chyby, říká Brawn

McLaren musel opustit Hondu, aby našel své vlastní chyby, říká Brawn

„Je to důležitý okamžik pro celý tým. Včera v noci, po mnoha měsících tvrdé práce všech mužů a žen z McLarenu, byli naši lidé ti, kdo jako první viděl MCL35, než jsme ho dnes ukázali světu,“ řekl Andreas Seidl. 

„Každý člen týmu během této zimy investoval velké množství času a energie do návrhu, konstrukce a výroby MCL35, který je připraven vyjet na trať v předsezónních testech. Carlos a Lando předvedli v loňské sezóně velké odhodlání a nadále tvrdě pracovali na přípravě na testy a sezónu.“

McLaren ukázal vůz pro IndyCar

McLaren ukázal vůz pro IndyCar

„Dnes je další krok na naší cestě. Je důležité, abychom nebyli konformní, bude to těžká sezóna. Ve formuli 1 není nic jednoduchého a boj uprostřed startovního roštu bude intenzivní. Máme šest dní testování, abychom se připravili na zahájení nové sezóny a Carlos, Lando a celý tým zde, v technologickém centru McLarenu, a na trati, je připravený. Pojďme na to.“

„Jsem nesmírně hrdý na celý tým,“ řekl Zak Bron. „V minulé sezóně jsme dosáhli toho, co jsme si stanovili: čtvrtého místa v Poháru konstruktérů. Pokroky na trati a naše obnovená a pozitivní energie přilákaly nové partnery a fanoušky a doufáme, že budeme mít nesmírně konkurenceschopnou sezónu.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Další článek: Ricciardo chce letos s Renaultem získat pódium. Zůstane u týmu i příští rok?

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10