Je to v jeho rukou, říká Binotto o setrvání Vettela u týmu

Sebastianu Vettelovi na konci letošního roku končí smlouva s Ferrari. Očekává se, že s týmem prodlouží.
Je to v jeho rukou, říká Binotto o setrvání Vettela u týmu

„Začali jsme diskutovat o nové dohodě,“ řekl Binotto na oficiálním webu Formule 1.

„Je důležité, abychom se otázkou smlouvy zabývali brzy. Není to něco, co bychom měli odložit až na konec sezóny. Pro něj i pro nás je důležité, abychom měli jasno co nejdříve. Jednání probíhají a snad to bude brzy vyřešeno.“

„Je ve velmi dobré kondici. Myslím, že je soustředěný. Ví, že potřebuje dělat dobrou práci. Je to klíčový okamžik jeho kariéry, protože cokoliv, co udělá na začátku sezóny, bude pro jeho obnovu důležité. Je to v jeho rukou. Myslím, že je velmi motivovaný.“

Renault nevyloučil zájem o Vettela

Renault nevyloučil zájem o Vettela

Binotto také uvedl, že by letošní vůz mohl Vettelovi více vyhovovat. Vloni měl Vettel zejména v první polovině sezóny problémy a navíc čelil velmi silnému Leclercovi.

„Minulý rok byl pro něj důležitý. Charlesův výkon ho překvapil. Už tomu tak není, ví, kde je laťka a ví, co musí udělat, takže si myslím, že se během zimy velmi dobře připravil.“

„V loňském roce se pokusil porozumět tomu, co se pokazilo a ujistil se, že to teď bude dělat lépe.“

Binotto se také vyjádřil k formě Ferrari. V předsezónních testech to vypadalo, že Ferrari ztrácí na Mercedes a možná i Red Bull. 

„V Mercedesu odvedli skvělou práci, musíme to uznat. Pokud jde o nás, náš projekt šel v porovnání s minulostí jiným směrem. Normálně, když to uděláte, můžete zpočátku ztratit půdu pod nohami, ale doufáte, že vám to poskytne další potenciál pro rozvoj v budoucnu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso byl ze zrady týmu obviňován neprávem, říká de la Rosa o Spygate

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00