Je to úplně jiný svět, říká o novém posilovači řízení Trulli

Jarno Trulli dostal v maďarsku vytoužený posilovač řízení, díky kterému získal zpět cit pro auto. V letošní sezóně mohl jet poprvé na plno.
Je to úplně jiný svět, říká o novém posilovači řízení Trulli

Trulli si dlouhodobě stěžoval, že mu posilovač řízení Lotusu brání ve čtení chování vozu a hledání limitů. Inženýři malajsijského týmu mu proto vyvinuli nový, italský závodník ho dostal poprvé k dispozici v Maďarsku.

"Mám teď mnohem lepší cit. Na novém posilovači řízení odvedli dobrou práci, mám od něj přesnou zpětnou vazbu," cituje Trulliho Autosport. "Myslím, že ten systém můžeme ještě vylepšit, ale cit je v pořádku. V letošní sezóně jsem poprvé začal pracovat s vozem a měnit různé věci, protože jsem měl najednou v mnoha věcech jasno. Je to úplně jiný svět. Řídím teď úplně jinak. Předtím jsem byl ve voze jen pasažér. Doufám, že si teď budu moci den za dnem budovat důvěru ve voze a jít vpřed."

Zatímco se Trulli polovinu roku trápil, jeho týmový kolega Heikki Kovalainen takové problémy neměl. "Řekněme, že to není můj nedostatek, ale můj styl řízení," vysvětloval Ital. "Jsem extrémně precizní. Byla to moje slabina, ale také silná stránka."

"Když jsem měl ten původní posilovač, nebyla zpětná vazba skutečná. To, co se dělo s vozem, se ke mně nedostávalo. Protože jsem tak precizní, reagoval jsem na něco, co nebylo pravdivé. Takže jsem se v podstatě honil za něčím nereálným. Nebudu říkat, že teď začnu létat, ale už mám situaci pod kontrolou."

Trulli dostal nový posilovač právě včas, protože pokud chce zůstat ve formuli 1, musí začít podávat dobré výkony. Příští sezóna mu ale zatím starosti nedělá.

"Jak vždy říkám, kvůli své budoucnosti nepanikařím, protože musím být hlavně rychlý a motivovaný. Takže teď to pro mě vypadá všechno jinak, lépe. Budoucností se moc nezabývám. Chci teď začít budovat a pak to nějak dopadne," dodal s tím, že by se oficiálního prohlášení mohla veřejnost dočkat během několika týdnů.

Diskuze (15) Další článek: Vznikne nový film z prostředí formule 1, natočí ho Ron Howard
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00