Je to těžká chvíle, přiznává Sutil čelem žalobě ze strany Luxe

Adrian Sutil se chce v Barceloně soustředit jen na závodění, ale připustil, že žaloba, které čelí kvůli poranění spolumajitele týmu Renault Erica Luxe, ho nenechává zcela klidným.
Je to těžká chvíle, přiznává Sutil čelem žalobě ze strany Luxe

Po turecké Grand Prix vyšlo najevo, že Sutil zranil během potyčky v šanghajském nočním klubu v Číně Erica Luxe, jenž je jedním z šéfů společnosti Genii, která vlastní stáj Renault. Měl ho pořezat skleničkou na krku. Lux tento týden oznámil, že Sutila kvůli tomu žaluje.

"Je to těžká chvíle. Ale těžké chvíle přicházejí neustále a já s tím musím žít," řekl Sutil. "Jsem tady v Barceloně a těším se na závod. Doufám v dobrý závodní víkend."

Německý pilot Force Indie ale odmítl, že by kvůli incidentu s Luxem hrozilo, že ve Španělsku nenastoupí. Taková varianta podle něj nikdy nebyla na týmovém stole.

"Až budu na okruhu, odvedu tu nejlepší práci," řekl. "To musíte udělat vždy, ať už máte nějaké problém, či nikoliv."

Na otázku, zda Sutil vydrží v závodní sedačce indické stáje do konce sezóny, odpověděl jeho manažer Manfred Zimmermann: "Ano, ale na to se musíte zeptat Vidžaje (Mallyi, majitele týmu). Ale stát se může cokoliv. Jste si jistí, že Fernando bude sedět ve voze v Monaku?"

Další článek: O foukání difuzorů výfukovými plyny bude FIA s týmy jednat až v červnu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.