Je to smutné, říká k výkonu Ferrari Alonso

Maranellští si do Singapuru přivezli vylepšení, která měla vůz zrychlit, avšak na zlepšení pozice oproti konkurenci to nestačilo, skoro naopak. AKTUALIZOVÁNO
Je to smutné, říká k výkonu Ferrari Alonso

Fernando Alonso je stále druhý v šampionátu, avšak ztráta na Sebastiana Vettela je velká. Hvězda týmu Ferrari nutně potřebuje dostatečně dobré kvalifikační výsledky, aby mohla pomýšlet na vítězství v závodech a potažmo stahování manka na první místo. Singapur Alonsovi vždycky seděl, a tak sem Španěl přijel s velkými nadějemi. Ferrari nasadilo několik nových prvků, které se nicméně neosvědčily. V důsledku toho Alonso odstartuje až ze sedmé pozice.

"Myslím, že musíme být realisté a nebýt spokojeni s tím, co jsme tu předvedli. Udělali jsme maximum pro to, abychom sem přivezli potřebná vylepšení. Ta sice svým způsobem fungovala, ale zřejmě ne dostatečně. Zkusili jsme hodně věcí, přes noc vypracovali mnoho změn a vůz se pak o něco lépe řídil. Všichni táhneme za jeden provaz, a přesto je naše ztráta příliš velká. Je to smutné. 

S prací, kterou odvedli lidé v továrně, musíme být spokojení. Pracovali nonstop. Je pravda, že nejsme tam, kde jsme chtěli být po výsledkové stránce, ale rozhodně to není dáno nedostatkem snahy. Naši oponenti také čas mezi velkými cenami netráví sledováním televize, ale rovněž se zlepšují. V Maďarsku, kde se jede s vysokým přítlakem, jsme měli čtvrté nejrychlejší auto. Tady to bylo stejné. To jsou smutné zprávy. Nyní nemůžeme udělat nic, kromě toho, že se připravíme na pokud možno bezchybný závod," prohlásil zklamaný Alonso.

Co se týče zbývajících závodů sezony, začíná být Alonso skeptikem. Ve velké zlepšení nevěří:

Uvidíme, jestli se v dalších závodech dokážeme zlepšit, ale pochybuji o tom. Před červencem jsme byli kolem 0,8 sekundy pomalejší, nyní je to 1,1 sekundy. Těžko se v Koreji a Japonsku nějakým zázrakem octneme na pole position."

Felipe Massa se zřejmě skutečně snaží dostát svým slovům a ve zbytku sezony se soustředit hlavně na vlastní výsledky. Opět se mu podařilo Alonsa v kvalifikaci porazit a na startu se postaví na šesté místo. 

"Včera i ve třetím tréninku jsme se trápili, a tak jsme museli úplně změnit nastavení auta. Poté se nám konečně podařilo zajet čisté kolo. Ztráta na nejrychlejší je samozřejmě velká, ale přispěl k ní i fakt, že Red Bull a Mercedes nemají tolik problémů s přilnavostí, navíc Singapur je trať, kde se jede na vysoký přítlak. Očekávám obtížný závod, stát se tu může cokoliv a míra degradace pneumatik je vysoká. Přesto samozřejmě doufám, že budeme konkurenceschopní. 

Body se počítají až po závodě a uděláme vše pro to, abychom si vylepšili naši pozici v šampionátu. Ve zbývajících sedmi závodech pojedu na maximum, protože chci své působení u Ferrari ukončit v dobré formě," řekl Massa. 

Další článek: Rosberg věří, že Vettela může porazit