Je to šílené, smějí se Button s Hamiltonem nad analýzou Red Bullu

Sobotní odpoledne na Hungaroringu skončilo pro Jensona Buttona nevalně. Úřadující mistr světa, toho času druhý v šampionátu za Lewisem Hamiltonem, nepostoupil do finálové části a zůstal jedenáctý.

Britští novináři to vidí jako katastrofální ránu jeho nadějím na titul. Na maďarské trati se mu bude v závodě špatně předjíždět.

Button si v kvalifikaci stěžoval na rovnováhu a nedostatek přilnavosti. „Nebyla to dobrá kvalifikace, nejsem z toho vůbec nadšený,“ řekl. V posledním tréninku byl ještě se vším spokojený, z druhé části vyřazovácích bojů ale nepostoupil o 17 tisícin. „(Od rána) se trochu změnilo počasí. Zkoušeli jsme se přizpůsobit, ale moc to nepomohlo.“

Zítra Button spoléhá na start z čisté stopy a první zatáčku. „Jedno, dvě místa se tam dají udělat. V první zatáčce bývá vždycky spousta příležitostí. Navíc mi zbyly dvě sady nových pneumatik. I z 11. místa se dá pořád hodně vytěžit,“ věří.

Lewis Hamilton bude do Velké ceny Maďarska startovat pátý. I on měl ale o svůj výkon obavy. „Ulevilo se mi, když jsem se dostal do finále. Bylo to hodně těsné.“

McLaren nakonec ztratil na Red Bull 1,7 vteřiny. „Koukali jsme na záběry z jejich vozu a jenom se smáli. Jensonovi i mně to přijde prostě šílené, jak jsou rychlí. Jsme nejrychlejší, co jsme kdy na téhle trati byli, ale tihle hoši…,“ žasl Hamilton.

Zítra by rád odstartoval tak dobře, jak se mu to dařilo v posledních několika závodech. Věří, že by si mohl o pár míst polepšit, protože pak už asi nebude možnost se před někoho dostat. „Všechno hraje v můj prospěch. Startuju z čisté stopy a do první zatáčky je daleko,“ poznamenal.

Další článek: Překvapený Nico Rosberg si před kvalifikací na šesté místo nevěřil

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00