Je to působivé a logické, říká o zemětřesení u Ferrari zkušený inženýr

Ferrari před Vánocemi zažilo velmi silné otřesy. Odešla řada lidí, naopak přišli dva noví testovací jezdci - Esteban Gutiérrez a Jean-Éric Vergne.
Je to působivé a logické, říká o zemětřesení u Ferrari zkušený inženýr

Novinář Leo Turrini udělal zajímavý rozhovor, vyzpovídal velmi zkušeného italského designera Lucu Furbatteho, který pracoval pro Toro Rosso a nyní směřuje do Wokingu.

Podle některých je restrukturalizace v Maranellu jakýmsi druhem pověstného italského chaousu, Furbatto to ale vidí úplně jinak. Za logický považuje například příchod dvou nových testovacích jezdců.

„Vím, že se někteří ptají, proč Ferrari nedalo příležitost Rigonovi nebo Marciellovi, ale myslím, že je tu velmi rozumné vysvětlení. V současné době bohužel pravidla neumožňují testování na trati, takže mladí jezdci nebo úplní začátečníci mají jasnou nevýhodu. Vergne má za sebou tři sezóny a dost toho odpracoval s inženýrem Adamim, který nyní přišel do Maranella s Vettelem,“ vysvětluje Furbatto.

Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

Do Maranella míří také Jean-Eric Vergne!

„Takhle z dálky mám pocit, že Arrivabene velmi dobře pochopil, co je ve Ferrari potřeba. Revoluce, která probíhá na úrovni závodního oddělení je impozantní. Z mého pohledu je dobré mít v čele někoho, jako je Allison: jeden z nejlepších v oboru, který navíc mluví italsky, takže jim rozumí. Mám pocit, že Arrivabene tvaruje tým do pyramidové struktury, s jasnými rolemi a povinnostmi,“ pokračuje Furbatto, podle kterého se výsledky dostaví.

„Může se to zdát divné, od někoho, kdo pracuje pro McLaren, ale přeji jim z celého srdce úspěch.“

Další článek: Alonso změnu potřeboval, komentuje bývalý kolega Massa

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.