Je to pro nás skvělý den, říká šéf Racing Pointu Szafnauer

Racing Point zaznamenal nejlepší kvalifikační výsledek ve své historii, když pro sebe a pro tým získal Lance Stroll v kvalifikaci na Velkou cenu Turecka první pole position ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Je to pro nás skvělý den, říká šéf Racing Pointu Szafnauer | Foto: Getty Images / Clive Mason

Kanaďan využil zlepšujících se podmínek a na osychající trati v závěru třetí části kvalifikace jezdil na pneumatikách do přechodných podmínek. Svým nejlepším pokusem nakonec o 290 tisícin porazil druhého Maxe Verstappena z Red Bullu. Také Strollův týmový kolega Sergio Pérez zaznamenal třetím místem nejlepší kvalifikační výsledek v kariéře.

Naposledy se tým z pole position radoval v roce 2009, když se ještě jmenoval Force India. Kvalifikaci na Velkou cenu Belgie tehdy vyhrál Giancarlo Fisichella.

„Je to pro nás skvělý den a je úžasné vidět Lance Strolla a Racing Point na pole position,“ řekl šéf týmu Otmar Szafnauer.

„Tématem dne byla výkonnost pneumatik a Lance se svým týmem se rozhodli v Q3 přezout na přechodné pneumatiky. Na začátku Q3 řekl, že podmínky jim budou hrát do karet, což není jednoduché předpovědět. Na mokrých pneumatikách byl Lance velmi rychlý, jakmile přezul na přechodné, vyjel a odvedl skvělou práci. Gratuluji mu k jeho první pole position.

„Také Checo (Pérez) předvedl skvělý výkon, když získal třetí místo na roštu. Dnešní výsledek je odměnou za spoustu práce v noci při pochopení pneumatik a, ačkoliv jsme nečekali, že dnes bude takové mokro, práce se vyplatila,“ dodal Szafnauer.

Další článek: Verstappen je z druhého místa na roštu naštvaný

Témata článku: , , ,