Je to oficiální, Allison zamířil z Lotusu do Ferrari

Maranello potvrdilo, že si zajistilo služby bývalého technického ředitele Lotusu Jamese Allisona. Pracovat začne už letos.
Je to oficiální, Allison zamířil z Lotusu do Ferrari

Allison skončil u Lotusu už v květnu a má se za to, že v tu chvíli ještě neměl dohodu s nikým jiným. V uplynulých týdnech se pak domluvil s Ferrari.

Už 1. září zaujme v Maranellu pozici technického ředitele šasi, zatímco současný technický ředitel Pat Fry bude nově zastávat pozici šéfinženýra. Oba budou přímo podléhat šéfovi týmu Stefanovi Domenicallimu.

Allison už pro Ferrari pracoval na začátku minulé dekády, než přešel do Enstonu, kde působil u týmu Renault a následně Lotus.

Další článek: Ferrari zrychlilo auto, ale nikam ho to neposunulo

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.