Je to nepřijatelné, říká na adresu Renaultu Red Bull

Podle některých informací měla být Velká cena Rakouska okamžikem, kdy Red Bull přehodnotí svou budoucí spolupráci s Renaultem. Ať už by padlo nebo padne jakékoliv rozhodnutí, jeho realizace se dočkáme až v roce 2016.
Je to nepřijatelné, říká na adresu Renaultu Red Bull

Red Bull s Renaultem v Rakousku samozřejmě nemohl být spokojen. Forma vozů byla bídná a navíc se opět objevily technické problémy.

„Je to frustrující, že jsme v situaci, ve které jsme. Samozřejmě jsme zažili hodně úspěchů s Renaultem. Vyhráli jsme všechny závody a šampionáty, to vše jsme dosáhli s motory Renault, ale situace se prostě v tuto chvíli nelepší“, říká pro Autosport Christian Horner.

„Spolehlivost je nepřijatelná, výkon je nepřijatelný. Ze strany Renaultu musí přijít změna. Nemůže to takto pokračovat. Není to dobré pro Renault a není to dobré pro Red Bull“, dodává Horner.

 Red Bull není daleko od stavby vlastního motoru

 Red Bull není daleko od stavby vlastního motoru

Šéf Red Bullu zdůrazňuje, že tým je pouze koncovým uživatelem a současná situace není jeho odpovědnost ani problém. Renault se zase dušuje, že dělá vše, co je v jeho silách.

Objevily se spekulace, že by si mohl Red Bull stavět motory sám. Jedno je však v tuto chvíli jasné, také příští rok budou rudé býky pohánět motory Renault. 

Sám Renault považuje podobné diskuse jen za dočasné, protože věří, že ještě letos významně ztrátu na Mercedes stáhne a od příštího roku bude mít stejně výkonný motor. Během sezóny je vývoj motorů zmražený, ale v zimě se to částečně změní. 

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Rakouska aneb krásky v krojích a double Mercedesu

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00