Je to na Williamsu, říká o Russellově budoucnosti Wolff

Jezdci Williamsu sice mají platné smlouvy, ale podle spekulací by do týmu mohl přijít Sergio Pérez.
Je to na Williamsu, říká o Russellově budoucnosti Wolff

George Russell je jezdcem Mercedesu. Ten ho mohl už v příštím roce dostat do svého týmu, protože Bottasovi končila smlouva. Závodit za Mercedes po dvou sezónách ve F1 by nebyl až takový problém. Konec konců Charles Leclerc přešel do Ferrari po pouhém roce. Kromě toho by se mohl Russell aklimatizovat před velkými změnami, které přijdou v roce 2022. Mercedes si ale ponechal Bottase.

Russell má zůstat u Williamsu, který už před časem oba součané jezdce potvrdil také pro příští rok. Podle spekulací se ale do týmu tlačí Sergio Pérez.

„Všichni víme, jaké schopnosti George má,“ řekl Wolff. „Je hvězdou budoucnosti, kterou ve formuli 1 ještě žádný týmový kolega neporazil. Někdy je schopen zazářit i v autě, které v tuto chvíli není konkurenceschopné. Myslím, že je pro tým velkým přínosem.“

Pérez do Williamsu? Máme smlouvy, říkají stávající jezdci a zůstávají v klidu

Pérez do Williamsu? Máme smlouvy, říkají stávající jezdci a zůstávají v klidu

„Existuje ale finanční realita, kterou nedokážu posoudit. Je zcela na rozhodnutí nových majitelů a Simona (Roberts, dočasný šéf Williamsu, pozn. redakce), co chtějí do budoucna dělat.“

Wolff potvrdil, že byl v kontaktu s Williamsem ohledně pozice Russella v týmu. „Dotkli jsme se tématu ohledně George, ale nakonec, jak jsem řekl, je to jejich rozhodnutí.“

Další článek: 91 vítězství Schumachera a Hamiltona v číslech a zajímavostech

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.