Je to moje nejlepší vítězství, říká Button

Před závodem byli jezdci McLarenu řazeni k favoritům závodu v Montrealu. Ale po rozporuplném průběhu Velké ceny Kanady může být McLaren částečně spokojen.
Je to moje nejlepší vítězství, říká Button

Povětrnostní podmínky v kanadském Montrealu byly už od rána špatné. Před startem déšť trochu ustal, ale týmy přesto startovaly na extrémně mokrých pneumatikách. Závod měl rychlý průběh pro Lewise Hamiltona. Ve čtvrtém okruhu kolidoval s Webberem, v osmém s kolegou Buttonem. Poté byl nucen ihned odstoupit.

 "Myslel jsem, že jsem na úrovni poloviny jeho vozu,“ řekl ke kolizi s týmovým kolegou Hamilton. "Jenson udělal chybu v poslední zatáčce, takže jsem měl vyšší rychlost a snažil se ho předjet. Nevím, zda mě neviděl nebo co se stalo, ale stále se přibližoval, až došlo ke kontaktu.“

Naopak Jenson Button předvedl neuvěřitelnou stíhací jízdu. Své vítězství označil za nejlepší v kariéře. Vítězství vybojoval i přes kolizi s Hamiltonem a Alonsem, penalizací průjezdu boxy a defektem přední pneumatiky, po které klesl, až na 21. pozici.

"Já opravdu nevím co na to říct,“ hledal těžko slova Button. "Byl jsem namotivovaný celé tři hodiny od začátku. Při incidentu s Lewisem jsem nic neviděl, když byl vedle mě. Omlouvám se mu za to. Byl to fantastický závod, i když jsem neměl vyhrát, užívám si to. Skvělé vítězství a možná i moje nejlepší.“

Button bude ale ještě vyšetřován komisaři za kontakt s Fernandem Alonsem. "Nemyslím si, že bych udělal něco špatného, ale nikdy nevíte, jaký bude výsledek,“ dodal.

"Myslím si, že to byl závodní incident,“ řekl Jonathan Neale z McLarenu. "Nejsme první tým, kterému kolidovali jezdci mezi sebou, a jsem si jistý, že nejsme ani poslední.“

Další článek: Dramatickou GP Kanady plnou zvratů vyhrál Jenson Button

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen