Je to moje nejhorší sezóna u McLarenu, přiznává Button

Letošní monopost McLarenu vyhovuje Jensonu Buttonovi nejméně ze všech, které kdy řídil. Stále nechápe, proč má tolik problémů.
Je to moje nejhorší sezóna u McLarenu, přiznává Button

Na rozdíl od loňské sezóny má letos Button potíže se rychlostně vyrovnat Lewisi Hamiltonovi. Platí to v kvalifikacích, což není nic neobvyklého, ale hlavně v závodech, které bývaly Buttonovou silnou stránkou.

"Auto je dost zvláštní v tom, jak funguje. Lewisovi funguje opravdu dobře, mně funguje dobře občas. Ale schází konzistence," hodnotil Button.

Mistr světa z roku 2009 zašel tak daleko, že letošní sezónu označil za nejhorší ve svém tříletém působení ve Wokingu. "Tohle auto mi nevyhovuje tolik jako poslední dva mclareny. Od chvíle, kdy jsem u tohoto týmu, je to nejhorší rok."

"Je to náročné, dokonce i během dobrých víkendu. Poslední dobou jsme měli problém téměř každý víkend. Musíme to zastavit. Nechápu to."

V takovém duchu se nesl i poslední víkend v Abú Zabí. Button sahal po stupních vítězů, ale nakonec ho předjel Vettel a odsunul ho na čtvrté místo. Přitom Hamilton pohodlně závod vedl, dokud ho nevyřadila technika.

"Ten víkend byl divný," komentoval Button. "Pátek byl dobrý. Sobota dopoledne byla dobrá, ale kvalifikace a závod nebyly úžasné."

"Nebylo to hrozné, ale nebylo to ani úžasné. Musíme vyzkoušet pár nových věcí s nastavením. Nejsem spokojený s tím, jaké teď je. Ale snad to bude perfektní příští rok."

"Příští rok bude vzrušující, ale ještě nás čekají dva závody, ve kterých chceme být úspěšní. Pořád chceme dostat Ferrari v poháru konstruktérů, ale teď je to 22 bodů, což je hodně. V příštích dvou závodech potřebujeme hodně bodů."

Diskuze (118) Další článek: Lewis bude do tří let mistrem světa s Mercedesem, říká Hamiltonův otec
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00