Je to mnohem lepší než minulý víkend, říká po kvalifikaci Vettel

Ferrari dosáhlo v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska dosud nejlepšího výsledku v letošní sezóně formule 1, když Sebastian Vettel a Charles Leclerc do třetího závodu ročníku vyrazí z páté a šesté pozice.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Je to mnohem lepší než minulý víkend, říká po kvalifikaci Vettel | Foto: Getty Images / Peter Fox

Ferrari do Maďarska přivezlo balík vylepšení. Ten mělo k dispozici už při minulém závodě na Red Bull Ringu, vzájemná kolize obou jezdců v prvním kole ale týmu nedovolila zjistit přínos těchto vylepšení v závodě.

Podle Vettela přispěl k lepší výkonnosti Ferrari také charakter Hungaroringu, který je pomalejší, má více zatáček a méně rovinek než Red Bull Ring, na kterém se jely úvodní dva podniky sezóny.

V kvalifikacích na Red Bull Ringu se přitom Ferrari podařilo vždy dostat do Q3 pouze s jedním pilotem. Na Hungaroringu letos poprvé postoupili mezi nejlepších deset jezdců v kvalifikaci Vettel spolu s Leclercem.

„Je to mnohem lepší než minulý víkend. Poprvé máme oba vozy v Q3, takže víme, že Rakousko nám opravdu nesedělo a na rovinkách jsme ztráceli spoustu času. Tady je více zatáček, kde to můžeme získat. Vůz se zdál být také lépe vyvážený, takže jsme mnohem blíže ve srovnání s lidmi kolem nás, řekněme Racing Pointem, Red Bullem a dokonce McLarenem, to je pozitivní,“ řekl Vettel.

„Musíme zajistit, že to udržíme. Startujeme na měkké sadě, jezdci před námi jsou na střední a ti za námi jsou také na měkké, takže zítra budeme mít hodně práce. Uvidíme, co můžeme udělat.“

Na dotaz, zda věří v dobrý závod, čtyřnásobný mistr světa řekl: „Vždy můžete doufat. Otázkou je, zda jsou vaše naděje reálné, jsem tu pro závodění. Jsme tu, abychom závodili a vyhráli. Není to tak, že bychom měli rychlost na to být dominantní a vyhrát, ale uvidíme, co se zítra stane.

„Klíčové budou pneumatiky. Jsme na jiné strategii, protože jsme museli jít na měkkou sadu, abychom postoupili do Q3.“

Leclerc je po obtížné kvalifikaci spokojen

Zlepšení Ferrari si pochvaluje také šestý na roštu Leclerc, který přiznal, že v prvních dvou částech kvalifikace měl problémy s ovládáním svého vozu.

„Ano, páté a šesté místo je mnohem lepší. Myslím, že naše závodní rychlost je lepší než kvalifikační, snad tedy v neděli získáme pro tým dobré body,“ řekl Monačan.

„Z mého pohledu to byla obtížná kvalifikace, jelikož v Q1 a Q2 jsem se potýkal s řízením, v Q3 to ale už bylo lepší.“

Další článek: Brendon Hartley po pouhých pěti závodech opouští formuli E

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10