Je to milník, říká o pódiu Ricciarda Abiteboul a odhalil podrobnosti sázky

Daniel Ricciardo získal pro Renault první stupně vítězů po návratu do formule 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Je to milník, říká o pódiu Ricciarda Abiteboul a odhalil podrobnosti sázky | Foto: Getty Images / Peter Fox

Renaultu pomohlo odstoupení Bottase, bez kterého by se Ricciardo na stupně vítězů nedostal. Na druhou stranu se Renault okolo 4., 5. místa nepohyboval poprvé. V letošním roce se zlepšil.

Zlepšení na dohled a Ricciardo oznámí konec. Abiteboul vysvětlil svou frustraci

Zlepšení na dohled a Ricciardo oznámí konec. Abiteboul vysvětlil svou frustraci

„Je to skvělý pocit,“ řekl Abiteboul po závodě. „Rád bych tento pocit, který jsme měli na trati, sdílel se všemi členy týmu. Byla to dlouhá cesta a je to milník. Tohle pódium jsme si zasloužili. Už nějakou dobu jsme viděli, že se blíží. Měli jsme potenciál se tam dostat a dnes nastaly správné okolnosti. Možná budeme potřebovat, aby se před námi něco stalo, ale máme auto, které je všestranné, a když se naskytne tento typ příležitosti, máme správný tým, který toho dokáže využít.“ 

Reakce Ricciarda na závod 

Reakce Ricciarda na závod 

„Daniel odjel skvělý závod a plně si to zasloužil. Pokud jde o sázku, uvidíme, jak to teď dopadne!“

„Je to trochu hořkosladké, protože do cíle dojel pouze jeden vůz. Esteban jel solidní závod, ale pak se na jeho voze objevil problém s hydraulikou a my jsme ho museli stáhnout. Bez toho bychom mohli získat obrovské body, což je velmi důležité, protože spolehlivost je to, co nakonec v Abú Dhabí rozhodne o šampionátu. Musíme tento okamžik oslavit a užít si ho, protože je to okamžik, na kterém v životě týmu záleží.“

Čeká ho tetování

Abiteboula čeká tetování. Před časem se vsadil s Ricciardem, že pokud se dostane letos na stupně vítězů, tak si jedno pořídí.

„Myslím, že si vybere design, a já si vyberu umístění a velikost, protože na velikosti záleží,“ řekl Abiteboul pro Motorsport.com.

Ricciardo úplně zapomněl na shoey! Nakonec to napravil

Ricciardo úplně zapomněl na shoey! Nakonec to napravil

„Pokud mám velikost, myslím, že se dokážu vyrovnat s jakýmkoliv designem.“

„Není to opravdu můj styl. Myslím, že proto jsem se vsadil. Pamatuji si ten večer v Silverstone, bylo to ve čtvrtek, kde mi Daniel předváděl nové tetování, které měl.“

Abiteboul se ptal Ricciarda, co ho vedlo k rozhodnutí se nechat tetovat. Australan uvedl, že šel prostě okolo tetovacího salonu.

„Řekl jsem: ‚dobře, udělejme něco pořádného. Takže pokud získáš pódium‘, bylo po několika pivech, ‚jedno si nechám udělat‘.“

„Takže to udělám. Potřebuji jen trochu času na rozhodnutí o velikosti a umístění.“

Další článek: Williams stále s prázdným kontem. Russell věří, že nebýt kolize, tak bodoval

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.