Je to mentálně náročná sezóna, přiznává Button

Špatná forma McLarenu se podepisuje na psychice Jensona Buttona a Sergia Péreze, protože u wokingské stáje se takové výsledky neočekávají.
Je to mentálně náročná sezóna, přiznává Button

McLaren coby top tým chce každý rok bojovat o tituly, jenomže letos je v šampionátu zatím až šestý a ještě se ani nepodíval na stupně vítězů.

"Pro Sergia i mě je to těžká sezóna," uvedl Button. "McLaren je známý tím, že je vpředu, že bojuje o vítězství a téměř v každé Grand Prix o pódium. Takže když to tak není, je to mentálně velmi náročné."

Podle britského pilota se ale začíná blýskat na lepší časy. "I když byl začátek sezóny pro nás velmi těžký, stejně jako pro celý tým, opravdu cítím, že jsme spolu vyspěli a za tu dobu se zlepšili."

"Špatné sezóny jsem zažil už předtím, takže vím, jak těžké to může být, ale McLarenu se to nestává moc často. Ale opravdu nám to pomohlo, protože když jste v takové pozici, ladíte každý detail, abyste našli u každého dílu vozu každou setinu sekundy."

"Myslím, že letos ještě budeme mít dobré výsledky. Myslím, že nás uvidíte se zlepšovat v příštích pár závodech. Cítím, že pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom se během pár závodů dostat na pódium."

Další článek: Horner: Nový jezdec Red Bullu bude mít stejné podmínky jako Vettel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.