Je to kamarád, hned jsem běžel za ním, říká Evans o kolizi s Lynnem

Souboj Mitche Evanse a Alexe Lynna předčasně ukončil sobotní závod formule E v Rijádu. O detailech děsivé nehody promluvil novozélandský pilot Jaguaru.
Foto: ABB Formula E
Je to kamarád, hned jsem běžel za ním, říká Evans o kolizi s Lynnem | Foto: ABB Formula E

Do konce EPrix zbývalo pár minut, na trati před vedoucím Samem Birdem kroužil safety car a kamery se vyhýbaly místu incidentu. To samo o sobě nevěstilo nic dobrého.

Až po závodě ukázaly amatérské záběry na sociálních sítích k čemu došlo v souboji mezi Jaguarem Mitche Evanse a Mahindrou Alexe Lynna. Evans se snažil bránit svoji pozici a vytlačil svým počínáním Lynna až ke zdi. Brit následně zezadu vrazil do Evanse, což jeho Mahindru katapultovalo do vzduchu a závodník indické stáje skončil „na střeše“ v únikové zóně.

Lynn byl dnes naštěstí propuštěn z nemocnice, Evansovi přesto sobotní události ještě nějakou dobu nedají spát.

„Nebyla to pěkná nehoda. Byla to z mé strany tvrdá obrana proti Alexovi v zatáčce 18 a on se dostal hodně blízko ke zdi,“ popisoval Evans incident pro web motorsport.com.

„Rozhodně z toho nevycouval. Byl tam prostor? Nejsem si jistý, potřebuji se podívat na opakovaný záběr. Doufám, že tam místo bylo a že jsem neudělal nic proti pravidlům.“

„Měl tam kontakt s mým zadním kolem a byl z toho let vzduchem. Bylo to vážně ošklivé.“

Suverénní de Vries získal na úvod sezony formule E vítězství pro Mercedes

Suverénní de Vries získal na úvod sezony formule E vítězství pro Mercedes

Na kolizi doplatil odstoupením i Evans, který se ihned začal zajímat o Lynnův zdravotní stav.

„Už jsem s ním mluvil. Vypadá v pořádku, podrobil se předběžným vyšetřením, aby se po odeznění šoku nečekaně neukázala nějaká zranění.

„Vážně to nebyla pěkná chvíle. Dokonce jsem ho viděl nade mnou. Hlavní ale je, že je v pořádku.“

„Viděl jsem, jak skončil ve zdi a hned jsem vyskočil z auta, abych se ujistil, že je v pořádku. Takovéto incidenty nikdy nechcete vidět. Je to můj kamarád. Nechci u nikoho vidět takovou nehodu.“

„Snad brzy uvidíme opakované záběry. Ale řekl bych, že to byl závodní incident. Oba jsme tvrdě bojovali o pozici,“ uzavřel svůj popis nehody Mitch Evans.

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Vergne přišel o pódium

Jean-Eric Vergne po tvrdém souboji s týmovým kolegou a úřadujícím šampione formule E Antoniem Felixem da Costou v sobotu vybojoval třetí místo, dlouho se však z pódiového umístění neradoval.

Kvůli výjezdu safety caru a následné červené vlajce a předčasnému ukončení závodu nestihl podruhé aktivovat útočný mód. Za to byl Francouz potrestán čtyřiadvacetisekundovou penalizací.

Její vinou klesl Vergne až na 12. místo, třetí příčku dodatečně získal da Costa.

Další článek: Vloni jsme museli odstranit problémy s korelací mezi větrným tunelem a vozem, přiznal Red Bull

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00