Je to jako být se ženou, se kterou se rozvádíte, říká Pérez

Sergio Pérez má před sebou posledních pár závodů s týmem, se kterým je od prvního roku hybridní éry.
Je to jako být se ženou, se kterou se rozvádíte, říká Pérez

„Je to velmi zvláštní. Je to jako být se ženou, o které víte, že se s ní za dva měsíce rozvedete,“ řekl Pérez pro Channel 4.

„Jsem tu mnoho let a byl jsem v podobných situacích, různých situacích, je to součást hry. Dělám svou práci na trati i mimo ni a musím se ujistit, že do toho dávám 100 %.“

„Byli jsme spolu sedm let, našel jsem si tu mnoho přátel, takže chci ukončit svou část kariéry s nimi ve velkém stylu a ujistit se, že budeme na společné časy vzpomínat vždy s velkou hrdostí.“

Pokud Pérez nesežene sedačku, mohl by o něj mít zájem McLaren pro IndyCar

Pokud Pérez nesežene sedačku, mohl by o něj mít zájem McLaren pro IndyCar

Pérez stále neví, kam zamíří. Jedná prý s několika týmy. Největší šance má asi u Haasu, který má však delší seznam možných jezdců – včetně například Mazepina. 

„Proběhly rozhovory s týmy, které nepotvrdily své soupisky pro příští rok. U některých týmů došlo k určitému pokroku, ale zatím nemám žádné novinky, nic jsem nepodepsal. Myslím, že příští měsíc, plus mínus, se rozhodnu, zda zůstat nebo odejít.“

„Mám teď konečně konkurenceschopné auto, takže bude těžké přemýšlet o návratu na konec startovního roštu. Byl jsem tam mnoho let a snažil jsem se mít dobré auto. Jsem si také vědom toho, že mi tady mnoho let nezbývá. Jsem v jiné fázi své kariéry a nevidím sám sebe, jak jezdím vzadu.“

Další článek: Rosbergovi se líbil Bottasův manévr v první zatáčce. Musí ale přidat, říká

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00