Je téměř nemožné napsat jednoznačná pravidla, říká Newey

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey považuje kontroverze kolem interpretace regulí za normální, protože nikdy není možné odstranit úplně všechny šedé zóny.
Je téměř nemožné napsat jednoznačná pravidla, říká Newey

Každý rok se ve formuli 1 objeví nějaká technická inovace, jejíž legálnost je diskutabilní. Zpravidla se stane předmětem alespoň dotazů na FIA, pokud ne přímo protestů.

Letos mezi takové věci patří dvojité DRS Mercedesu či například nastavení motoru Red Bullu. Newey je přesvědčený, že technické polemiky k formuli 1 patří.

"Je extrémně těžké, ne-li nemožné napsat pravidla, která by nebylo možné do jisté míry různě interpretovat," řekl pro Autosport. "Je na týmech, aby toho využily. Pokud je možné učinit určitou interpretaci, která se dá odůvodnit, tak je to v pořádku."

Newey ovšem zdůraznil, že klíčovou roli hraje v této oblasti FIA, protože musí zajistit, že nikdo nebude zvýhodněn.

"Důležité je, aby se všem týmům dostalo stejného zacházení, když přijdou s věcmi, které patří do šedé zóny. Například dvojité DRS bylo v šedé zóně, ale bylo označeno za legální, což je v pořádku. Pokud to (rozhodování) bude konzistentní, tak je to všechno v pořádku."

Další článek: Valencii nestačí závod jen jednou za dva roky, potřebuje větší úspory

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00