Je šokující, že se udělovaly body, říká Alonso

Fernando Alonso je jedním z jezdců, kteří kritizovali fakt, že F1 za (ne)závod udělila body.
Je šokující, že se udělovaly body, říká Alonso

Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci 14. místo. Pro „start“ závodu ale nějaké pozice získal. Bottas byl penalizován za Maďarsko, Norris za výměnu převodovky, Pérez boural při nájezdu na startovní rošt a startoval z boxů. Alonsovi si tak sice polepšil na 11. místo, ale body nezískal.

Podle Hamiltona nešlo o závodění ale o frašku. Domenicali vracet peníze nechce

Podle Hamiltona nešlo o závodění ale o frašku. Domenicali vracet peníze nechce

Jezdec Alpine, který je jedním z nejzkušenějších jezdců na startovním roštu i v historii formule 1 celkově, souhlasí s tím, že podmínky byly takové, že se závodit nedalo. Vadí mu však udělení bodů.

„Souhlasím, pokud jde o podmínky. Jediné, s čím nesouhlasím, je, proč se jedou dvě kola a dávají se body, protože jsme nezávodili,“ řekl Alonso.

„Neměli jsme šanci získat body a mnoho lidí je nezískalo. Skončil jsem jedenáctý, neměl jsem žádné kolo pod zelenou vlajkou, abych získal bod, takže jsme nebodovali.“

„Je to šokující. Ale je to jejich rozhodnutí. Nebylo možné závodit, jak jsme ukázali. Byla červená vlajka, nebo jízda za safety carem, takže jak můžete dávat body za nezávodění?“

„Tři kola se jela jen proto, aby se udělovaly body, protože podmínky byly stejné jako předtím, takže to byla určitě zvláštní podívaná.“

Další článek: Komentář: F1 bude muset po 70 letech své existence definovat, co je to závod

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.