Je snad Alonso na cestě k Red Bullu?

V paddocku Velké ceny Maďarska se objevily spekulace, podle kterých by mohl dvojnásobný šampión opustit po této sezoně Ferrari a zamířit ke konkurentům od Red Bullu.
Je snad Alonso na cestě k Red Bullu?

Celé pozdvižení odstartovala páteční schůzka Alonsova manažera Luise Garcii Abada se šéfem rakouské stáje Christianem Hornerem. Ferrari a Abad nicméně trvají na tom, že její náplní byla diskuze ohledně potenciální budoucnosti Carlose Sainze juniora, kterého španělský manažer rovněž zastupuje.

Horner se k celé záležitosti vyjádřil poněkud vyhýbavě, případný příchod Alonsa ovšem nevyvrátil. “Jakákoliv konverzace mezi jakýmkoliv jezdcem a jakoukoliv další stranou navždy zůstane důvěrnou. Jak už si ale asi dovedete představit, je tu samozřejmě hned několik jezdců, kteří o tuto sedačku vyjádřili zájem.“

Je poněkud překvapivé, že se o potenciálním Alonsově angažmá u Red Bullu vůbec začalo hovořit, neboť se původně předpokládalo, že je Španěl s Ferrari smluvně svázaný až do konce roku 2016. To samé se ostatně domníval také šéf rakouské stáje.     

“Je volný?“ ptá se Horner. “To já nevím. Musíte se na to zeptat jeho,“ dodává.

Podle některých názorů se Horner pouze snaží využít nastalé situace k tomu, aby oslabil vyjednávací pozici Kimiho Räikkönena, jenž patří mezi hlavní kandidáty na uvolněnou sedačku po Marku Webberovi.

Druhou možností je, že za pozdvižením stojí sám Fernando Alonso, který se tak snaží zatlačit na Ferrari, aby zrychlilo vývoj letošního vozu a dalo mu k dispozici nástroj, s nímž bude moci získat titul mistra světa.  

Ostatně, šéf maranellské stáje Stefano Domenicali celou záležitost bagatelizuje a zdůrazňuje, že Španěl rozhodně na odchodu z Maranella není: “Máme s ním smlouvu, to především. Není pochyb o tom, že Fernando je pro tým přínosem. Potřebujeme, aby s každým velmi úzce spolupracoval, protože tohle je po tom všem velmi obtížný moment sezony. Potřebujeme, aby se práce dostavila. Tečka. Je to stejné pro všechny, nejen pro něho.“

Samotný Alonso je navzdory aktuální situaci v šampionátu ve Ferrari podle svých slov spokojený a na rozruch kolem údajného přestupu zareagoval s nadhledem. “Srpen je, chlapci, pro vás (novináře) se čtyřmi týdny bez F1 velmi nebezpečným obdobím. Doufejme, že budeme mít poklidné léto,“ cituje Alonsa Autosport.  

Horner na závěr dodává, že jediným cílem Red Bullu pro příští sezonu je mít nejsilnější jezdecké duo v celém startovním poli. Na dotaz, co by říkal na sestavu ve složení Alonso/Vettel, odpovídá: “Bylo by to zajímavé.“

“Nakonec se musíte zamyslet nad tím, co je správné pro tým. Dvojice, kterou chceme pro příští rok poskládat, musí být pro tým správnou. Minulý týden se tu spekulovalo o Kimim, tento týden je to Fernando.“  

 

Další článek: U Ferrari věděli, že nejvyšší příčky atakovat nebudou