Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým

Před pár dny jsme viděli nové zbarvení Racing Pointu, ale skutečný vůz až dnes. A mnohé zaujal.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým | Foto: Getty Images / Peter Fox

Letošní vůz Racing Pointu je podle mnohých až příliš podobný loňskému Mercedesu. Podle Auto Motor und Sport vyjádřily některé týmy už své „znepokojení“.

V tomto ohledu je pikantní, že před pár lety čelil něčemu podobnému Haas, který odebírá velké množství dílů od Ferrari. Racing Point (Force India) patřil tehdy mezi nejhlasitější kritiky.

Racing Point kromě pohonné jednotky odebírá od Mercedesu také převodovku a zavěšení. Navíc pro svůj vývoj využívá aerodynamický tunel Mercedesu.

„V aerodynamickém tunelu Mercedes pracujeme od května loňského roku,“ řekl technický šéf týmu Andy Green. „Dává větší smysl sledovat jejich koncepci než postavit Red Bull.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson

Green ale odmítl, že by tým okopíroval celý vůz. „Z roku 2019 jsme si toho (ze starého vozu, pozn. redakce) vzali jen velmi málo. Pro rok 2020 jsme auto navrhli od nuly. Začali jsme s čistým listem papíru, což je velmi vzrušující, protože tým nebyl už dlouho schopen tohle udělat.“

„Použili jsme vše, co jsme se naučili v minulých sezónách, kombinovali jsme to s tím, co jsme viděli si osvojit některými našimi konkurenty a udělali jsme to nejlepší pro optimalizaci poslední sezóny podle současných pravidel.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Podle Ocona budou letos zlomeny rekordy všech okruhů

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.