Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým

Před pár dny jsme viděli nové zbarvení Racing Pointu, ale skutečný vůz až dnes. A mnohé zaujal.
Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým | Foto: Getty Images / Peter Fox

Letošní vůz Racing Pointu je podle mnohých až příliš podobný loňskému Mercedesu. Podle Auto Motor und Sport vyjádřily některé týmy už své „znepokojení“.

V tomto ohledu je pikantní, že před pár lety čelil něčemu podobnému Haas, který odebírá velké množství dílů od Ferrari. Racing Point (Force India) patřil tehdy mezi nejhlasitější kritiky.

Racing Point kromě pohonné jednotky odebírá od Mercedesu také převodovku a zavěšení. Navíc pro svůj vývoj využívá aerodynamický tunel Mercedesu.

„V aerodynamickém tunelu Mercedes pracujeme od května loňského roku,“ řekl technický šéf týmu Andy Green. „Dává větší smysl sledovat jejich koncepci než postavit Red Bull.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson

Green ale odmítl, že by tým okopíroval celý vůz. „Z roku 2019 jsme si toho (ze starého vozu, pozn. redakce) vzali jen velmi málo. Pro rok 2020 jsme auto navrhli od nuly. Začali jsme s čistým listem papíru, což je velmi vzrušující, protože tým nebyl už dlouho schopen tohle udělat.“

„Použili jsme vše, co jsme se naučili v minulých sezónách, kombinovali jsme to s tím, co jsme viděli si osvojit některými našimi konkurenty a udělali jsme to nejlepší pro optimalizaci poslední sezóny podle současných pravidel.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Podle Ocona budou letos zlomeny rekordy všech okruhů

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.