Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým

Před pár dny jsme viděli nové zbarvení Racing Pointu, ale skutečný vůz až dnes. A mnohé zaujal.
Je RP20 kopií Mercedesu? Jen jsme se inspirovali některými soupeři, brání se tým | Foto: Getty Images / Peter Fox

Letošní vůz Racing Pointu je podle mnohých až příliš podobný loňskému Mercedesu. Podle Auto Motor und Sport vyjádřily některé týmy už své „znepokojení“.

V tomto ohledu je pikantní, že před pár lety čelil něčemu podobnému Haas, který odebírá velké množství dílů od Ferrari. Racing Point (Force India) patřil tehdy mezi nejhlasitější kritiky.

Racing Point kromě pohonné jednotky odebírá od Mercedesu také převodovku a zavěšení. Navíc pro svůj vývoj využívá aerodynamický tunel Mercedesu.

„V aerodynamickém tunelu Mercedes pracujeme od května loňského roku,“ řekl technický šéf týmu Andy Green. „Dává větší smysl sledovat jejich koncepci než postavit Red Bull.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Getty Images / Charles Coates, Mark Thompson

Green ale odmítl, že by tým okopíroval celý vůz. „Z roku 2019 jsme si toho (ze starého vozu, pozn. redakce) vzali jen velmi málo. Pro rok 2020 jsme auto navrhli od nuly. Začali jsme s čistým listem papíru, což je velmi vzrušující, protože tým nebyl už dlouho schopen tohle udělat.“

„Použili jsme vše, co jsme se naučili v minulých sezónách, kombinovali jsme to s tím, co jsme viděli si osvojit některými našimi konkurenty a udělali jsme to nejlepší pro optimalizaci poslední sezóny podle současných pravidel.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Podle Ocona budou letos zlomeny rekordy všech okruhů

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10